Rīgā norisināsies starptautisks tūrisma filmu festivāls "Tourfilm Riga 2017"

Autors: Māra Bergmane
21.04.2017 09:58
Tūrisms

Rīgā 29.aprīlī norisināsies starptautiskais tūrisma filmu festivāls "Tourfilm Riga 2017", aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārlietu pārvaldes pārstāve Sandra Inkēna.

Rīgas domes organizētajā festivālā, kurš Rīgā tiks rīkots jau desmito gadu pēc kārtas, kopumā tika iesūtīta 761 tūrisma īsfilma no 45 valstīm.

Tāpat pasākumu ar savām filmām atbalstījusi arī Starptautiskā tūrisma filmu festivāla komiteja (CIFFT), iesniedzot citos tūrisma filmu festivālos nominētās filmas. No pieteiktajām īsfilmām oficiālajai vērtēšanai tika atlasītas 195 filmas no tādām valstīm kā Portugāle, Indija, Lielbritānija, ASV, Brazīlija, Kolumbija, Kuba, Rumānija, Serbija, Melnkalne, Sudāna, Ķīna, Ukraina un citām.

Festivālā iesūtītās filmas vērtēja starptautiska žūrija pēc tādiem kritērijiem kā filmas ideja, kreativitāte un informācijas apjoms, nosakot labāko tūrisma filmu sekojošās nominācijās - kultūras tūrisms, ekotūrisms, tūrisma galamērķis, piedzīvojumu tūrisms, tūrisma pakalpojumi, Latvijas tūrisma produkts, kā arī pasākumi, izstādes, kongresi.

Visas nominētās filmas tiks demonstrētas rīdziniekiem un Rīgas viesiem bezmaksas seansā šā gada 29.aprīlī plkst.17 kinoteātrī "Splendid Palace", Elizabetes ielā 61.