Rīgā policija dzīvoklī atrod mazu meiteni ar puspliku tēvu un svešiem vīriešiem

ekrānuzņēmums no Twitter

Rīgā policija kādā dzīvoklī atradusi mazu meiteni ar puspliku tēvu un svešiem vīriešiem, aģentūru LETA informēja Rīgas Pašvaldības policijā.

12.novembrī pašvaldības policija saņēma informāciju par vairākiem pieaugušajiem alkohola reibumā kopā ar mazu bērnu.

Ierodoties notikuma vietā, policistus sagaidīja nama pārvaldniece, kura, satraucoties par bērna drošību, bija izsaukusi likumsargus.

Sieviete pastāstīja, ka bērns telefoniski pēc palīdzības vērsies pie viņas. Pēc ziņu saņemšanas nama pārvaldniece devusies uz izīrēto dzīvokli, kur ieraudzījusi piedzērušos puspliku tēvu ar vairākiem vīriešiem. Līdzās pieaugušajiem sēdēja arī deviņus gadus vecā meitene.

Izsaucēja pastāstīja, ka dienu iepriekš tēvs, būdams pamatīgā alkohola reibumā, dzīvoklī ieslēdzies un aizmidzis. Bērns nav ticis mājās un izmisīgi lūdzis kaimiņiem atvērt durvis. Meitene pārnakšņojusi pie auklītes, taču nākamajā dienā tēva uzdzīve uzņēmusi jaunus apgriezienus.

Likumumsargi devās uz norādīto dzīvokli, kur sastapa trīs vīriešus. Viens no viņiem, ģērbies tikai apakšbiksēs, sēdēja uz paštaisīta galdiņa. Otrs tupēja uz lipīga grīdas, bet trešais bija apgūlies uz matrača. Savukārt pie galda stūrī sēdēja mazā meitene.

Uz grīdas mētājās vairākas atvērtas alkohola pudeles, drēbes, ēdienu pārpalikumi un citas mantas. Policisti aizgāja uz virtuvi, lai pārliecinātos, vai bērnam ir ēdamais, taču tur pamanīja vien netīru trauku kaudzes, ledusskapi likumsargi tā arī neatrada.

Sarunas laikā bērna tēvs pastāstīja, ka bērna māte nav vēlējusies dzīvot kopā ar viņu un devusies strādāt uz ārzemēm. Notikuma dienā viņš uzaicinājis draugus un visi kopīgi lietojuši alkoholu. Vīrietis runāja neskaidri un policija aicināja ciemiņus doties prom.

Aplūkojot meiteni, nekas neliecināja, ka bērnam būtu nepieciešama tūlītēja medicīniska palīdzība. Jautājot, ko meitene ēdusi dienas laikā, viņa atbildēja, ka rīta pusē apēdusi vienu maizīti.

Bērna tēvs sākotnēji atteicās veikt alkohola testu, taču pēc ilgstošām pārrunām piekrita. Testa laikā noskaidrots, ka viņš ir 2,96 promiļu reibumā.

Deviņus gadus vecā meitenīte šķirta no tēva un nogādāta krīzes centrā.

Lietas materiāli nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas, kā arī Rīgas bāriņtiesas darbiniekiem izvērtēšanai.