Rīgā uzsākta vērienīga daudzdzīvokļu ēku kompleksa “Trebū HOME” būvniecība

publicitātes vizualizācija

Nekustamā īpašuma attīstītājs “AFI Europe” ir uzsācis vērienīga daudzdzīvokļu namu kompleksa “Trebū HOME” būvniecību un vairāk nekā desmit hektāru plašas, apzaļumotas teritorijas attīstību Rīgā, teritorijā starp Lubānas, Salnas un Kurpiču ielām, portālu Vesti.lv informēja projekta pārdošanas nodaļas vadītāja Marina Sablovska.

Pirmajā būvniecības posmā tiks investēti desmit miljoni eiro, un pirmās divas piecstāvu dzīvojamās ēkas ar 54 dzīvokļiem katrā plānots nodot ekspluatācijā 2018. gada pavasarī. “Trebū HOME” ir ilgtermiņa projekts - tā teritorijā desmit gadu laikā tiks uzbūvētas vismaz 25 ēkas ar 1500 dzīvokļiem un komercplatībām, kopumā investējot 150 miljonus eiro.


Projekts top, sadarbojoties vadošajiem Latvijas arhitektu birojiem “ARHIS ARHITEKTI” un “Mark arhitekti” kopā ar Izraēlas arhitektu biroju “ARC4G”. Projekta būvdarbus veiks būvniecības uzņēmums “Arčers”. Inženieru birojs “Būve un Forma” atbild par projekta būvkonstrukcijām, inženierprojektēšanu  un inženierkomunikācijām, projektēšanas birojs “Daina EL” – par elektroapgādes un telekomunikāciju projektēšanu, bet satiksmes plānojums, ceļu un stāvvietu izbūve ir SIA "BRD projekts” pārziņā.
Ēku vestibilu dizainu radījis arhitektūras un dizaina birojs “OpenAD”, bet par teritorijas ainavas veidošanu rūpējas speciālistu komanda no “Labie Koki projekti”.


“”Trebū HOME” dzīvojamās vides koncepts radīts, apvienojot profesionāļu komandas un pieredzējuša nekustamā īpašuma attīstītāja zināšanas par to, kas rīdzinieku ģimenēm nepieciešams ērtai un labai dzīvošanai pilsētas centra tuvumā,” stāsta Ilona Striga, “AFI Europe Latvia” vadītāja. 


Būvniecības procesā un materiālu izvēlē kā prioritāte noteikta kvalitāte un energoefektivitāte. Ēkas tiks celtas no monolītā betona. Logi tiks veidoti no trīskāršām stikla paketēm. Balkonu un terašu apdarē tiks izmantots termokoks. Apkaimes labiekārtošanā būtiska loma ir ainavas veidošanai un apzaļumošanai, saglabājot teritorijā esošās ābeles, kas ir unikāla šī projekta iezīme un lepnums.


Pirmajās divās ēkās ar kopējo platību vairāk nekā 6 000 kvadrātmetru jauno iemītnieku izvēlei būs pieejami 108 dzīvokļi: 36 kvadrātmetrus plaši studijas tipa dzīvokļi, 40 - 52 kvadrātmetru divistabu dzīvokļi un trīsistabu dzīvokļi 67 - 69 kvadrātmetru platībā, kā arī 80 kvadrātmetrus lieli četru istabu dzīvokļi.


Visi dzīvokļi būs pieejami ar pilnu apdari, katram dzīvoklim paredzēts balkons un pirmā stāva dzīvokļiem – plašas terases. Katrā namā paredzēti divi lifti un divas slēgtas kāpņutelpas ar saziņas un drošības sistēmām, teritorijā būs izvietotas autostāvvietas, velonovietnes, savukārt ēkas pamatstāvā atradīsies slēdzamas mantu glabātavas katram dzīvoklim, kā arī telpas bērnu ratiņu un citu lietu novietošanai.


Īpašas rūpes veltītas ainavas dizainam – desmit hektāru plašā teritorija tiks labi izgaismota un labiekārtota ar pastaigu takām, atpūtas soliņiem un bagātīgi apzaļumota ar kokiem un ziedošiem augiem. Katras ēkas iekšpagalmā būs rotaļu vieta mazākajiem iedzīvotājiem, teritorijā tiks izveidots arī spēļu laukums lielākiem bērniem. Sportiska dzīvesveida mīļotājiem būs pieejamas aktīvā sporta zonas: sporta laukumi, āra trenažieri un basketbola laukumi, kā arī skriešanas un velo celiņi. 


Dzīvokļi pirmajos “Trebū HOME” daudzdzīvokļu namos jau pieejami pārdošanā par cenu sākot no 1 315 eiro kvadrātmetrā.

“AFI Europe” ir viens no globālās “AFI Group” holdinga uzņēmumiem – pieredzējis, starptautiski atzīts nekustamo īpašumu uzņēmums, kas desmit gadu laikā veiksmīgi īstenojis vairāk nekā 40 dažādus projektus.
Uzņēmuma pieredze investīciju piesaistē un nekustamo īpašumu projektu attīstīšanā Centrāleiropā un Austrumeiropas valstīs ļauj ievērot visstingrākos pasaules arhitektūras un būvniecības standartus, gan biroja ēku, gan dzīvojamo māju projektos. "AFI Europe" attīstītos augstvērtīgos biroju ēku kompleksus, modernos tirdzniecības centrus, biznesa un loģistikas parkus, kā arī dzīvojamās mājas raksturo mūsdienīgs dizains un augstākā celtniecības kvalitāte. Uzņēmuma darbības izcilību apliecina arī iegūtās 17 starptautiskas balvas nekustamo īpašumu jomā.

Lielisks piemērs “AFI Europe” darbam ir viens no Latvijas veiksmīgākajiem daudzdzīvokļu māju projektiem – "Metropolia" Rīgā, Imantā, kā ietvaros tapušas piecas ēkas. Projekts guvis lielu atsaucību, visi 550 tā dzīvokļi ir pārdoti un kļuvuši par “Metropolia” jauno iedzīvotāju mājām.