Rīgā viesosies Ķīnas jūras spēku kuģu grupa

AFP / LETA

Rīgas ostā no šodienas līdz 8.augustam viesosies Ķīnas jūras spēku kuģu grupas trīs kuģi, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā.

Šos kuģus 19.jūlijā, ieejot starptautiskajos ūdeņos no Ziemeļjūras caur Dānijas jūras šaurumu Baltijas jūrā, sagaidīja NATO 1.pastāvīgā Jūras spēku grupa, lai veiktu savstarpēji koordinētu sadarbības manevru abu valstu kuģu grupu ieiešanai Baltijas jūrā.

Ķīnas kuģu vizīte Rīgas ostā ir plānota un notiek atbilstoši Latvijas - Ķīnas divpusējām attiecībām, kas ir vēl viens apliecinājums abu valstu aktīvai un veiksmīgai sadarbībai, norāda ministrijā.

NATO un Ķīnas jūras spēku kuģu grupām jau ir ilgtermiņa sadarbība, piemēram, veicot kopīgas operācijas Adenas līcī Eiropas Savienības pretpirātisma operācijā "Atalanta". Jau 2012.gadā Latvijas Aizsardzības ministrija Ķīnas jūras spēkiem izteica uzaicinājumu apmeklēt Latviju.

Latvijas un Ķīnas divpusējās sadarbības ietvaros militārās izglītības jomā uz Pekinas Starptautisko Simpoziju pieredzes apmaiņā regulāri dodas Latvijas eksperti, savukārt Ķīnas militārie zinātnieki - apmeklē Latviju. Iepriekšējā reize, kad Ķīnas jūras spēku kuģi iegāja Ziemeļjūrā un Baltijas jūrā bija 2015.gada oktobrī.