Rīgas Sanatorijas internātpamatskolā pie skolnieka atrod nazi un elektrošoka ierīci

pixabay.com

Rīgas Sanatorijas internātpamatskolā šonedēļ atkal noticis incidents, proti, audzinātāja pie skolnieka mācību laikā atradusi nazi un elektrošoka ierīci, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Vakar pie Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes darbinieka, kurš nodrošināja sabiedrisko kārtību vienā no Brīvības gatves izglītības iestādēm, vērsās skolotāja, kura mācību laikā pamanījusi, ka vienam skolniekam līdzi ir elektrošoka ierīce un nazis, aģentūru LETA informēja Rīgas pašvaldības policija (RPP).

Pārrunu laikā 15 gadus vecais skolnieks skaidroja, ka nazi viņam iedevis draugs, savukārt elektrošoka ierīci iegādājies pats.

Informācija nodota Valsts policijas (VP) darbiniekiem, kuri tobrīd atradās izglītības iestādē cita jautājuma risināšanā.

Policijā sākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par speciālo līdzekļu aprites noteikumu pārkāpumu. Likums paredz, ka par šo pārkāpumu uzliek naudas sodu no 35 līdz 350 eiro, konfiscējot speciālo līdzekli vai bez konfiskācijas.

Jau ziņots, ka pagājušā nedēļā kāds Rīgas Sanatorijas internātpamatskolas audzēknis dzērumā skolas telpās piekāva tur dežūrējošo pašvaldības policiju. Neskatoties uz VP ierosinājumu tiesa atteica apcietināt 15 gadus veco zēnu. Tagad pusaudzim piemērots drošības līdzeklis policijas uzraudzība.

Pret pusaudzi sākts kriminālprocess par uzbrukumu varas pārstāvim. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Policija pēc internetā publicētā uzbrukuma videomateriāla secinājusi, ka vēl viens nepilngadīgais policistam no aizmugures raustījis steku un rokudzelžus un arī iesitis. Pret šo 2002.gadā dzimušo puisi pagaidām sākta administratīvā lietvedība par sīko huligānismu.

Abi pusaudži jau iepriekš nokļuvuši policijas redzeslokā, tomēr policija neatklāj, par ko tieši.

Tāpat VP vērtēs puišu vecāku atbildību. Pret abu pusaudžu vecākiem ir sāktas administratīvās lietvedības par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu, ja tā rezultātā bērns izdarījis sīko huligānismu vai lietojis narkotiskās vai psihotropās vielas bez ārsta nozīmējuma, vai atradies alkoholisko dzērienu ietekmē. Par šādu pārkāpumu vecākiem var izteikt brīdinājumu vai piemērot naudas sodu no 70 līdz 210 eiro.

Policija arī veiks ekspertīzi, lai noskaidrotu miesas bojājuma pakāpi cietušajam policistam. Policists pēc hospitalizācijas palaists mājās un viņam ir traumēts plecs.