Rinkēvičs ES Ārlietu padomē aicina stiprināt mediju neatkarību ES kaimiņvalstīs

Lasītākais
EPA/LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Briselē aicināja stiprināt mediju neatkarību ES kaimiņvalstīs, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Kārtējā Ārlietu padomes diskusijā par ES Globālās stratēģijas ieviešanu ministrs uzsvēra ES stratēģiskās komunikācijas spēju attīstīšanas nozīmi un aicināja stiprināt mediju neatkarību ES kaimiņvalstīs. "Ņemot vērā pret ES un tās dalībvalstīm vērstās dezinformācijas pieaugumu, jārod adekvāti resursi ES Stratēģiskās komunikācijas vienības "StratCom Task Force" darbam. Jāstiprina arī mediju neatkarība ES kaimiņos," norādīja Rinkēvičs.

Vienlaikus viņš aicināja turpināt jau iesākto darbu sadarbības stiprināšanai drošības un aizsardzības jomā, tostarp ar Centrālāziju un transatlantiskajiem partneriem, uzsverot, ka būtiska ne tikai ciešāka sadarbība ar ASV, bet arī ar Kanādu. "Tā veicināma ne tikai politiski, bet arī visām ES dalībvalstīm ratificējot ES un Kanādas Visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu (CETA)," piebilda Rinkēvičs.

ĀM informē, ka Ārlietu padomes sanāksmes notiek reizi mēnesī, un Ārlietu padomi vada ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni.