Sabiedriskā transporta pieturā aiztur māti četru promiļu reibumā ar baskājainu bērnu

F64 / BNS

Valsts policija (VP) vakar Rīgā aizturējusi aptuveni četru promiļu reibumā esošu sievieti, kuras divus ar pusi gadus vecais bērns sabiedriskā transporta pieturā atradās basām kājām, aģentūru LETA informēja VP.

Kāda aculieciniece policijai ziņoja, ka Kurzemes prospektā, atrodas ļoti piedzērusies sieviete ar mazu meitenīti. Notikuma vietā ieradās patruļpolicisti, kuri sabiedriskā transporta pieturā pamanīja ļoti piedzērušos sievieti ar 2,5 gadus vecu meitenīti, kura bija izmirkusi, raudāja un trīcēja.

Turpat atradās arī aculieciniece, kura bija izsaukusi policiju. Viņa pastāstīja, ka pirms brīža meitenīte uz ielas atradusies bez apaviem un tikai tad, kad māte redzējusi, ka tuvojas policijas ekipāža, viņai uzvilkusi apavus. Novelkot meitenītei apavus, tika konstatēts, ka viņas kājas ir pilnībā izmirkušas un netīras.

1981.gadā dzimusī bērna māte aizturēta un nogādāta iecirknī, bet bērns nodots mediķu aprūpē.

Māte norādīja, ka iepriekš braukušas sabiedriskajā transportā un meitene bieži pati velk transportā sev nost apavus. Izkāpjot no autobusa, viņa neesot paspējusi uzvilkt meitenei apavus. Aizturēšanas brīdī sieviete bija 3,94 promiļu stiprā alkohola reibumā.

Minētā sieviete iepriekš nav nonākusi policijas redzeslokā.

Policijā sākta administratīvā lietvedība par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. Par šādu pārkāpumu vecākiem izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 140 eiro. Tāpat sākta administratīvā lietvedība par atrašanos sabiedriskā vietā tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu. Par šādu pārkāpumu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 140 eiro.

Informācija par šo gadījumu arī nodota izvērtēšanai Rīgas bāriņtiesai.