Senās mūzikas festivālu ieskandinās orķestris "Coin du Roi"

Facebook.com/coinduroi/

23.starptautisko Senās mūzikas festivālu  šodien, atklās orķestra "Coin du Roi" koncerts Mazajā ģildē, aģentūru LETA informēja "Latvijas Koncertu" sabiedrisko attiecību speciāliste Rinta Bružēvica.

Orķestra dalībnieki spēlē autentiskos instrumentus un lasa mūziku tieši no manuskriptiem, iedziļinoties skaņdarbu vēsturiskajā kontekstā un meklējot līdzības starp tradīcijām un jauninājumiem. Šogad Senās mūzikas festivālā orķestris atgriezīsies ar trīs atšķirīgām programmām Kristiana Fratima vadībā.

Koncertā skanēs izcilu baroka meistaru mūzika, kas savulaik rakstīta svinīgiem galma pasākumiem un veltīta dažādu karaļnamu pārstāvjiem, sacīja Bružēvica.

Savukārt viduslaiku mūzikas pasaulē šovakar Rīgas Sv. Pētera baznīcā klausītājus aizvedīs gregoriskie dziedājumi, kurus izpildīs Latvijas Radio koris.

Šī gada festivāla laikā 7.jūlijā klausītāji Rīgas Sv. Pētera baznīcā varēs izbaudīt Henrija Pērsela operas "Didona un Enejs" atskaņojumu "Coin du Roi" izpildījumā. Stāstu par kaislīgo mīlu un nāvi mūzikā stāstīs arī soprāns Elīna Šimkus, Latvijas Radio kora grupu, kā arī itāļu dejotāji un solisti.

Festivāls no 8.jūlija turpināsies Rundāles pilī, kur to plkst.13 atklās muzikāls uzvedums bērniem "Brīnišķā pērle". Programmas veidotāji ir iedvesmojušies no spāņu tautas pasakām un spāņu komponistu senās mūzikas. Muzikālais piedzīvojums stāstīs par pērli, kuras dēļ norisinās neparasti notikumi. Pasaka ļaus iepazīt skaisto spāņu komponistu Sevastjana Durona, Gaspara Sansa, Alonso Mudarras un Huana del Ensinas sacerētu mūziku.

Pils Baltajā zālē plkst.16 izskanēs koncerta programma, kas veltīta agrīnajiem opermūzikas darbiem. Skanēs lappuses gan no operas žanra celmlauža Monteverdi un viņa tautieša Vivaldi daiļrades, gan fragmenti no franču rokoko meistaru Lullī un Ramo skatuves darbu partitūrām. Īpašs akcents tajā tiks likts uz vairākām Hendeļa opermūzikas pērlēm.

Savukārt pils Zelta zālē plkst.18 skanēs itāļu baroka mūzika baroka ansambļa "Artemandoline" izpildījumā. Ansambļa dibinātājam Huanam Karlosam Muņjozam ir izdevies vienkopus saaicināt izcilākos itāļu un spāņu mandolīnas un ģitāras virtuozus.

Plkst.20 Baltajā zālē baroka orķestris "Collegium Musicum Riga" un mākslinieciskais vadītājs Māris Kupčs priecēs klausītājus ar Latvijā maz iepazītu Francijas karaļa galma mūziku.

Festivāla noslēgumā plkst.22 pils dārzā arī šogad skanēs Antonio Vivaldi vijoļkoncertu cikls "Gadalaiki", kas ir viens no populārākajiem klasiskās mūzikas opusiem pasaulē. Kompozīciju atskaņošanā piedalīsies "Sinfonietta Rīga" itāļu multitalanta Kristiana Fratimas vadībā. Koncerta vijoles solo izpildīs Jurijs Reveči.