Sieviete: “Mani uzaicināja strādāt par auklīti, bet kļuvu par prostitūtu”

Edijs Pālens/LETA

Tās personas, kas kļūst par cilvēku tirdzniecības priekšmetu, ir spiestas strādāt vismaz 16 stundas ģimenes mājās, bordeļos vai citās ēkās. Upuri ir gandrīz neredzami, kaut gan dzīvo tepat kaimiņos, vēsta Deutsche Welle.

“Mani uzaicināja uz Itāliju strādāt par auklīti, bet beigās tiku spiesta pārdot savu ķermeni,” stāsta nigēriete Džoja K. “Kundza ( arī nigēriete) atņēma man pasi un lika samaksāt 45 000 eiro par ceļojumu.”

Pēc Starptautiskās darba organizācijas datiem pasaulē ir vairāk kā 21 miljons cilvēku, kas dzīvo verdzībā ģimenes mājās, zvejošanas laivās vai nepabeigtās celtnēs. Apvienoto nāciju aģentūra pret narkotikām un noziegumiem uzsver: “lai arī skaitļi ir ļoti lieli, oficiālajā statistikā parādās tikai daži gadījumi.”

Eiropā ir tendence pārdot cilvēkus ar seksuālas izmantošanas mērķi, savukārt Āfrikā un Āzijā cilvēku verdzības mērķis galvenokārt ir piespiedu darbs un citas izmantošanas formas, stāsta speciālisti.

2014. gadā Vācijā vien tika reģistrēti 392 gadījumi, kad cilvēki tika pārdoti ar seksuālas tirdzniecības mērķi un tikai 11 gadījumos tirgošanās mērķis bija fizisks darbs.  Tomēr reģistrētais piespiedu prostitūcijas skaits ir ļoti zems, ja ņem vērā, ka Vācijā šajā gadā bija apmēram no 150 000 līdz 200 000 prostitūtām.