Stradiņa slimnīcā darbinieku trūkuma dēļ pārplāno daļu operāciju, taču situācija tiek kontrolēta

f64
Autors: Māra Bergmane
12.05.2017 15:30
Sociāli

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca darbinieku trūkuma dēļ pārplāno daļu operāciju, taču situācija tiek kontrolēta, aģentūrai LETA pauda slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle.

Viņa norādīja, ka dažas no operācijām var tikt pārplānotas dienas citā laikā, kā arī gaidāmās operācijas var tikt pārceltas par mēnesi.

Vienlaikus slimnīcas galvenais ārsts Arnolds Atis Veinbergs norādīja, ka Stradiņa slimnīca tāpat kā daudzas veselības aprūpes iestādes valstī sastopas ar cilvēkresursu, īpaši medicīnas māsu, nodrošinājuma nepietiekamību, taču slimnīca risina situāciju, optimizējot esošo cilvēkresursu noslodzi, tostarp turpinot jau gada sākumā uzsākto darbu pie operāciju zāļu plānošanas uzlabošanas. "Darba gaitā plānoto operāciju skaits var tikt un arī tiek mainīts atkarībā no cilvēkresursu pieejamības un neatliekamo operāciju skaita," skaidro Veinbergs.

Tāpat Veinbergs atzīmēja, ka Stradiņa slimnīcā ir seši operāciju bloki ar vairākām operāciju zālēm katrā, un visi operāciju bloki strādā un tiek veiktas gan plānveida, gan neatliekamas operācijas.

Slimnīca uzsver, ka neatliekamā ķirurģiskā palīdzība tiek un arī tiks nodrošināta pilnā apjomā.