"Telia Company" neapsver "status quo" saglabāšanu LMT un "Lattelecom" jautājumā

Lasītākais
morguefile.com

Pēdējos gados informācijas tehnoloģiju (IT) un telekomunikāciju nozarē notikušās izmaiņas pieprasa telekomunikāciju uzņēmumu "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) un "Lattelecom" biznesa modeļa maiņu, tāpēc "status quo" jeb esošās situācijas saglabāšana vairs nav apsverama, intervijā aģentūrai LETA sacīja abu uzņēmumu līdzīpašnieka "Telia Company" sadarbības koordinators Latvijā Pasi Koistinens.

Koistinens uzsvēra, ka šoreiz "Telia Company" ir nopietni noskaņota panākt rezultātu abu uzņēmumu vairāk nekā desmit gadus ilgstošajā apvienošanas jautājumā. "Latvijas jautājuma risināšana ir atlikta daudzus gadus, un Latvijas gadījumā biznesa modeļa maiņa un uzņēmuma īpašumtiesību sakārtošana ir krietni nokavēta, tādējādi bremzējot Latvijas digitalizāciju un tās ieguvumus gan valstij, gan sabiedrībai. Tas ir tiesa – šoreiz esam noskaņoti ļoti nopietni," sacīja Koistinens.

Taujāts, kas šoreiz ir citādāk, nekā aizvadītajos gados un jautājuma atrisināšanas mēģinājumos, Koistinens sacīja, ka pie vainas ir izmaiņas pasaulē. "Jautājums bijis atklāts jau vairāk nekā desmit gadus un, ja iepriekš jautājums bija par īpašumtiesībām, paši ziniet, cik komplicēta ir īpašnieku struktūra, tomēr bija neiespējami to mainīt, jo mums nebija saprātīgu argumentu, kāpēc to vajadzētu mainīt. Savukārt pēdējo desmit gadu laikā notikušas daudzas izmaiņas industrijā, un pēdējo gadu laikā esam sapratuši, ko šīs izmaiņas nozīmē, un runa vairs nav tik daudz par īpašumtiesībām, cik par biznesa modeli. Un te slēpjas atšķirība no iepriekšējām reizēm. Papildus tam, Latvija joprojām strādā, pamatojoties uz akcionāru vienošanos, kas noslēgta pirms 25 gadiem un vairs neatspoguļo mūsdienu tirgus realitāti," sacīja Skandināvijas uzņēmuma pārstāvis.

Runājot par to, ko tad "Telia" vēlas redzēt kā sev vēlamu iznākumu, Koistinens sacīja, ka tas ir kaut kas, "kas ļauj mums īstenot savu biznesa stratēģiju, vienīgais, kas ir no svara ir tas, vai "Telia Company" var īstenot savu stratēģiju, kuras pirmais solis ir LMT un "Lattelecom" apvienošana". Kāda varētu būt apvienotā uzņēmuma struktūra, pagaidām ir jautājums Latvijas pusei, atbildi uz kuru gaida "Telia Company".

Viņš arī piebilda, ka viņa pārstāvētā uzņēmuma nostāja jautājumā ir skaidra - "status quo" nav variants. "Otra lieta, kad skatāmies uz KPMG ieteikumu, jāteic, ka tā ir jauna pieeja un tā patiesībā nāk par labu gan Latvijai, gan patērētājiem, gan "Telia Company". Tas ir kaut kas, par ko varam runāt, jo mēs atbalstām KPMG pieeju," sacīja Koistinens.

"Ja Latvija atkal piedāvās palikt pie esošā, tad mums būs jādomā, vai mums no tā ir jēga. Mums te ir problēmas, un papildu investīcijas tikai palielinātu tās, tāpēc jautājums, vai investēt Latvijā “status quo” gadījumā, noteikti būs atklāts. Jau 25 gadus esam bijuši šeit, bet nez kāpēc pašlaik tiekam padarīti par sliktajiem. Esam pragmatiski biznesa cilvēki, kam svarīgi īstenot "Telia Company" stratēģiju, un pašlaik abu uzņēmumu attīstībai un konkurētspējas saglabāšanai ir nepieciešama biznesa modeļa maiņa," skaidroja Koistinens.

Viņš arī piebilda, ka uzņēmums saprot, ka valstij var būt citāda pieeja jautājumam, tomēr vēlas palikt Latvijā, vēlas apvienoties un būt labs partneris Latvijai nākošos 25 gadus un ilgāk.