Testu laikā "Tele2" tīklā sasniegts 575 megabitus sekundē liels mobilā interneta ātrums

Lasītākais
morguefile.com

Mobilo sakaru operators "Tele2" veicis pirmos mobilā sakaru tīkla un interneta ātruma testus, izmantojot uzņēmuma tīklā uzstādīto "5G Ready Nokia AirScale" aparatūru, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

Testu laikā "Tele2" tīklā izdevies sasniegt 575 megabitus sekundē (Mbps) lielu mobilā interneta ātrumu.

"Tagad "Tele2" infrastruktūrā ir viss praktiski nepieciešamais, lai uzsāktu 5G mobilo sakaru tehnoloģiju darbu. Mūsu rīcībā ir sākotnēji nepieciešamā radiofrekvenču spektra josla. Oktobrī sākām aprīkot bāzes stacijas ar "5G Ready" aparatūru un tagad ieguvām arī pēdējo svarīgo komponenti – īpašo "Nokia" programmatūru, kas palīdzēs "5G Ready" aparatūrai parādīt uz ko tā spējīga. Jau pirmie testi uzrāda iepriekš neredzētus ātrumus, taču mēs turpināsim slīpēt tehnoloģijas, lai sasniegtu vienu gigabitu sekundē (Gbps) lielu ātrumu," sacīja "Tele2" valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

"Nokia" piedāvātā programmatūra ļauj ne vien sasniegt mobilā sakaru tīkla un interneta ātrumu līdz pat vienam Gbps, bet arī būtiski palielinas bāzes staciju kapacitāti, staciju caurlaides spējai sasniedzot līdz pat 28 Gbps, norādīja "Tele2" pārstāvji.

Ar "5G Ready" aparatūru pašlaik aprīkotas "Tele2" bāzes stacijas Ziepniekkalnā un Talsos, bet vēl vienu staciju šogad plānots aprīkot Valmierā.

SIA "Tele2" dibināta 1995.gadā. Uzņēmuma apgrozījums pērn sasniedza 111,224 miljonus eiro, bet peļņa - 16,03 miljonus eiro.

"Tele2" ir daļa no "Tele2 AB" grupas. "Tele2 AB" grupai ir 17 miljoni klientu deviņās valstīs. "Tele2" ir vienīgais mobilo sakaru operators, kas darbojas vienoti visās Baltijas valstīs.