Tik neparastas modeles Parīzes Modes nedēļā vēl nav redzētas!

ekrānuzņēmums - thesun.co.uk.

Ar neaizmirstamu kāzu tērpu kolekciju Parīzes Modes nedēļā debitējusi franču dizainere Mirjama Šaleka – modes māksliniece radījusi tērpus, kas domāti pundurīšiem, vēsta The Sun.

Aizvadītās Parīzes Modes nedēļā norisinājās pēc kārtas jau ceturtā "Starptautiskā pundurīšu modes skate", kuras laikā modeles demonstrēja krāšņus kāzu tērpus, kurus radījusi modes māksliniece Mirjama Šaleka. 

Ekrānuzņēmums / thesun.co.uk

Intervijā medijiem Šaleka skaidro, ideja radīt kāzu kleitas, kas domātas pundurītēm, radusies pēc kāda iepirkšanās reizes, kad viņa pati savām acīm redzējusi, cik grūti šādām sievietēm ir atrast sev piemērotu apģērbu - parasti pundurīšu augums nepārsniedz pusotru metru. Modes māksliniece arī norāda, ka parastajos apģērbu veikalos nav atbilstoša izmēra drēbes, kas būtu domātas pundurīšiem, tāpēc lielākoties viņiem nākas iepirkties bērnu apģērbu veikalos. 

Ekrānuzņēmums / thesun.co.uk

Šāda veida modes skate Parīzē pirmo reizi notikusi 2014.gadā, ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par pundurīšiem.

Ekrānuzņēmums / thesun.co.uk

Parīzes modes nedēļas rīkotāji pasākuma mājaslapā norādījuši, ka šādu modes skašu uzdevums ir parādīt sabiedrībai, ka skaistumam nav fizisku parametru. “Pundurīšu modes skate parāda sabiedrībai, ka galvenais ir pašapziņa un pašcieņa pašam pret sevi”, skaidro pasākuma rīkotāji. 

Ekrānuzņēmums / thesun.co.uk