Tirdzniecības parkā "Alfa" notiks konkursa "Supernova 2018" pirmā atlases kārta

http://supernova.lsm.lv/

Tirdzniecības parkā "Alfa" šodien notiks Latvijas Televīzijas (LTV) autoru un izpildītāju konkursa "Supernova 2018" pirmā atlases kārta, aģentūru LETA informēja LTV pārstāvis Edgars Lākutis.

Atlases laikā dalībnieki klātienē tiksies ar konkursa žūriju un ikvienam interesentam būs iespēja vērot tās norisi.

Atlasē piedalīsies tie dalībnieki, kuriem palicis tikai viens solis līdz iekļūšanai konkursa tiešraidē un kuru dziesmas visaugstāk novērtējusi repertuāra žūrija. Dziesmas vērtēja anonīmi gan Latvijas mūzikas eksperti, gan ārvalstu speciālisti, gan klausītāji, nezinot neko par dziesmu autoriem un izpildītājiem.

Konkursa producente Ilze Jansone norāda, ka pirmo reizi "Supernovas" dalībnieku noklausīšanos organizēs publiskā vietā, jo konkursa organizatoriem ir svarīgi dalībniekiem dot atšķirīgus uzdevumus jau pašā konkursa sākumā, lai pārbaudītu viņus dažādās, arī ne tik ērtās situācijās.

Savukārt "Alfas" vadītāja Irīna Toropova uzsver, ka "Supernovas" dalībnieku noklausīšanās rīkošana tirdzniecības parkā nodrošina ikvienam iespēja redzēt to, kas bieži vien paliek ārpus televīzijas ekrāniem, kā arī ar savu klātbūtni atbalstīt mūziķus.

Šogad pirmo gadu visas vērtēšanai nodotās dziesmas varēja klausīties un par tām balsot ikviens interesents projekta "Supernova" mājaslapā. Tautas žūrijas aktivitāte bija necerēti liela, kopumā saņemti 152 082 novērtējumi - vērtējums "Patīk" saņemts 41 946 reizes, bet "Nepatīk" saņemts 110 136 reizes. Tautas žūrijas balsojumā viena dziesma ir izteikts līderis, kuru visaugstāk novērtējusi arī profesionālā atlases žūrija. Savukārt otro vietu ar ļoti līdzīgu vērtējumu dala deviņas dziesmas.

"Supernova 2018" pirmā atlases kārta notiks plkst.11 tirdzniecības parka "Alfa" otrajā stāvā, Brīvības gatvē 372, Rīgā.

Kā ziņots, LTV šā gada 6.septembrī atklāja pieteikšanos autoru un izpildītāju konkursam "Supernova 2018". Konkursam varēja pieteikties līdz 15.oktobrim projekta mājaslapā "supernova.lsm.lv".

Konkursa uzvarētājs iegūs iespēju uzstāties starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, kuru šogad pie televīzijas ekrāniem noskatījās 220 miljoni skatītāju Eiropā un pasaulē.