Tramps draud pārtraukt ASV palīdzību palestīniešu pašpārvaldei

Lasītākais
AFP / LETA

ASV prezidents Donalds Tramps otrdien draudēja pārtraukt ASV finansiālo palīdzību palestīniešu pašpārvaldei, jautājot, kāpēc ASV vajadzētu veikt "kādu no šiem lielajiem maksājumiem nākotnē", ja palestīnieši "vairs nevēlas runāt par mieru".

Tramps savos tvītos rakstīja, ka ASV maksā "palestīniešiem SIMT MILJONU DOLĀRU gadā un nesaņem nekādu atzinību vai cieņu."

"Viņi pat vairs negrib apspriest ilgi novilcinātu ... miera līgumu ar Izraēlu," rakstīja Tramps.

Tikmēr augsta ranga palestīniešu amatpersona pavēstījusi, ka Tramps nevarēs šantažēt palestīniešus.

"Mēs netiksim šantažēti," paziņoja Palestīnas atbrīvošanas organizācijas (PAO) izpildkomitejas locekle Hanana Ašravi. "Prezidents Tramps ir sabotējis mūsu miera, brīvības un taisnības meklējumus. Tagad viņš uzdrošinās apsūdzēt palestīniešus par savas bezatbildīgās rīcības sekām!"

Tramps pērn izraisīja palestīniešu un citu Tuvo Austrumu musulmaņu sašutumu, paziņojot, ka ASV atzīst Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu un pārcels savu vēstniecību uz turieni.

Palestīniešu pašpārvaldes prezidents Mahmuds Abass piektdien Parīzē paziņoja, ka vairs nepieņems Vašingtonas plānus Tuvo Austrumu miera procesā pēc šī Trampa lēmuma par Jeruzalemi.

Abass uzsvēra, ka Savienotās Valstis "vairs nav godīgs vidutājs miera procesā", un palestīnieši "vairs no Savienotajām Valstīm nepieņems nevienu plānu šī tendenciozā gara dēļ".

Pēc sarunām ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu Abass aicināja Parīzi un Eiropu uzņemties lielāku lomu miera procesā.

Tramps ar saviem otrdienas tvītiem ir klusībā atzinis, ka viņa lēmums par Jeruzalemi ir kļuvis par šķērsli viņa administrācijas plāniem atsākt miera procesu starp Izraēlu un palestīniešiem.