Trešā Reiha izgudrojumi, kurus lieto visa pasaule

ru.wikipedia.org/wiki/Освенцим

Trešā Reiha zinātnieki ir zināmi ar saviem necilvēcīgajiem eksperimentiem, kurus viņi veica ar koncentrācijas nometņu ieslodzītajiem. "Tīro asiņu" koncepcija ļāva vaļu bendēm un slepkavām, kuri tā dēvēto "cilvēcisko materiālu" izmantoja saviem mērķiem. Dīvaini, taču kā šo zvērību blakņu rezultāts ir izgudrojumi, kuri glābj dzīvības un daudz kur tiek pielietoti ikdienā.

Glābšanas vestes

Nežēlīgus eksperimentus Dahau un Aušvicas nometnēs veica "ārsts" Zigmunds Rašers. Viņš mēģināja saprast, kā tieši strauja pārsalšana ietekmē organismu, ievietojot eksperimentējamos ledainā ūdenī. Eksperimentu laikā Rašers noskaidroja, ka cilvēku ļoti ātri nogalina smadzenīšu atdzišana. Tad nacisti izgudroja īpašu glābšanas vesti ar galvas atbalstu, kurš palīdz galvu noturēt virs ūdens. Tagad šādas vestes lieto visā pasaulē.

Sintētiskās antibiotikas

Arī sintētiskās antibiotikas - sulfanilamīdi izgudroti koncentrācijas nometnē. Lai pārbaudītu jaunām preperāta iedarbību, tā saucamie mediķi sagraizīja ieslodzīto ķermeņus un brūcēs kaisīja netīrumus, bet pēc tam viņiem šļircināja zāles. Medicīna sulfanilamīdus pielieto tieši tāpēc, lai organismam palīdzētu cīnīties ar sepsi (asins saindēšanos). 

Vakcīna pret malāriju

Kurts Pletners vakcīnu pret malāriju radīja, eksperimentējot ar ieslodzītajiem. Viņš nelaimīgos speciāli inficēja, ievietojot tos vienā telpā kopā ar malārijas odiem. Pēc kara Pletneru ne tikai atbrīvoja no atbildības, bet arī pieņēma darbā Freibergas Universitātē. Necilvēcīgā slepkavas ieguldījumu zinātnē uzskatīja par pārāk nozīmīgu, lai sodītu ar nāvi.

Plazmaferēze

Jozefs Mengele, kuru mežonīgo eksperimentu dēļ dēvēja par Nāves eņģeli, mēģināja atrast veidu, kā attīrīt rases asinis. Pēc viņa pavēles zvērīgi tika nomocīti tūkstošiem nometņu ieslodzīto. Taču kā šo baiso eksperimentu blakne kļuva plazmaferēzes izgudrošana. Tā ir medicīniska procedūra, kuras laikā asinis tiek attīrītas no toksīniem un atkal tiek ievadītas asinsritē.

Folksvāgen "Vabolīte"

Viens no pasaules pazīstamākajiem automobiļiem tika radīts pēc Hitlera personīgās pavēles. Viņš Daimleram un Bensam piešķīra vairāk nekā 50 miljonus reihsmarku, un 1937. gadā rūpnīcā tika saražota pirmā partija ar nosaukumu "Kraft durch Freude" (Spēks caur prieku). Vēlāk rūpnīca nonāca britu valdījumā, kuri atjaunoja automobiļu ražošanu.

Reaktīvie dzinēji

Protams, ka reaktīvais dzinējs Trešajam Reiham bija vajadzīgs tikai viena iemesla dēļ - lai radītu superieroci. Pasaulē pirmo reaktīvo dzinēju izstrādāja un uzkonstruēja ģeniālais inženieris Verners fon Brauns. Starp citu, jau pēc kara izgudrotājs tika slepeni pārvests uz ASV, kur viņš personīgi vadīja amerikāņu kosmosa kuģa "Explorer" izstrādi, bet pēc tam arī nesējraķeti "Saturn-5", kura tika izmantota Mēness apgūšanas programmā.

Fanta

Kokakolu Trešajā Reihā neieredzēja tā, ka pilnībā tika aizliegta tās sastāvdaļu ievešana. Taču kokakolas rūpnīca palika, un tai kaut kādā veidā vajadzēja turpināt darbību. Tāpēc tās direktors izgudroja piklnīgi jaunu dzērienu un nosauca to par "Fantu". Tās pagatavošanas tehnoloģija līdz mūsdienām ir kardināli mainījusies, bet zīmols ir palicis iepriekšējais.


Avots: nlo.mir.ru