Twitter lietotāji: Sudrabas attieksme un Āboltiņas optimisms

Ekrānuzņēmums / pinterest.com

Jūlija izskaņā tvitera lietotāji komentēja šādus notikumus: Sudraba atteiksies no atalgojuma par parlamentārās izmeklēšanas vadīšanu; Šics plāno to ziedot. Āboltiņa: Situācija "Vienotībā" ir smaga, bet kongresam jāapliecina, ka partijai ir motivēta komanda ar vīziju

1. "Oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāja Inguna Sudraba (NSL) plāno atteikties no atalgojuma par šis komisijas vadīšanu, aģentūrai LETA apliecināja politiķe.

 Savukārt priekšsēdētājas vietnieks Mārtiņš Šics (LRA) aģentūrai LETA sacīja, ka iecerējis ziedot vai izmantot labdarības mērķiem papildu atalgojumu. Saeimas deputāti saņem piemaksas par atsevišķu pienākumu veikšanu, piemēram, par komisiju vai frakciju vadību, darbu parlamenta Prezidijā.

 Kā ziņots, Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicinājis Saeimu izvērtēt Sudrabas atbilstību "Rīdzenes sarunu" parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītājas amatam, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, jo "Oligarhu sarunās" tikusi pieminēta arī Sudraba. Arī daudzi tviterlietotāji turpina paust sašutumu, ka šim amatam izvēlēta tieši Sudraba. 

Uzņēmējs Ēriks Zarahovičs izsaka vērtējumu par komisijas sastāvu.

Tvitera lietotājs Gints Tamanis neslēpj sarūgtinājumu, ka komisiju vadīs Inguna Sudraba.


Sudrabas paziņojums nav mainījis žurnālistes Ivetas Buiķes nostāju.


Politiķes rīcība nav pārsteigusi Rakstniecības un mūzikas muzeja izpilddirektoru Ilgvaru Imšu. 


2. Pašlaik situācija "Vienotībā" ir smaga, bet kongresam jāapliecina, ka partija ir cienīga būt uz Latvijas politiskās skatuves un tai ir motivēta komanda ar vīziju, intervijā laikrakstam "Diena" norāda politiskā spēka Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa. 

"Vispirms vajag skatīties pašiem uz sevi - sakārtot savu sētu, pirms šausmināties, kas citiem notiek. "Vienotībai" tam ir pēdējais brīdis. Esmu optimiste, kas viss var izdoties, bet neslēpšu, ka situācija ir smaga," pauda Āboltiņa. Kā ziņots, "Vienotība" augustā partijas kongresā pārvēlēs tās vadību. Tvitera lietotāji izsaka savas prognozes par politiskā spēka nākotni.

Notikumu komentētājai "Martas tantei" "Vienotības"pašreizējā situācija šķiet pašsaprotama. 

"Latvietis Vidējais" norāda uz Āboltiņas augsto optimismu.


Teātra kritiķe Silvija Radzobe skeptiski vērtē "Vienotības" izredzes nākamajās Saeimas vēlēšanās.


Vēsturnieks Jānis Taurēns skeptiski vērtē arī jaundibināto partiju izredzes pārvarēt 5% robežu.