Ugunsgrēkos cietuši deviņi cilvēki, viens gājis bojā

Gints Ivuškāns / LETA

Aizvadītajā diennaktī Latvijā ugunsgrēkos cietuši deviņi cilvēki, bet viens gājis bojā, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvā informācija.

Vakar plkst.13.08 VUGD saņēma izsaukumu uz Baznīcas ielu Liepājā, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju piecstāvu dzīvojamās mājas kāpņutelpā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka ēkas piektā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas viena kvadrātmetra platībā.

Pirms VUGD ierašanās no piedūmotajām telpām kaimiņi bija izglābuši apmēram 80 gadus vecu sievieti, kura bija saindējusies ar degšanas produktiem un tika nodota Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD). Plkst.13.40 ugunsgrēku izdevās likvidēt.

Plkst.17 ugunsdzēsēji steidzās uz Kalupes ielu Rīgā, kur četrstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, VUGD darbinieki konstatēja, ka ēkas otrajā un trešajā stāvā deg istabas 30 kvadrātmetru platībā un ēkā izveidojies stiprs sadūmojums.

Ugunsdzēsēji no piedūmotajām telpām izglāba 12 cilvēkus, no kuriem septiņi bija saindējušies ar dūmiem. Viņi tika nodoti NMPD. Vēl no šīs pašas ēkas tika evakuēti 15 cilvēki.

Veicot dzēšanas un glābšanas darbus Kalupes ielas ugunsgrēkā, cieta arī viens ugunsdzēsējs-glābējs. Viņš guva rokas traumu. Plkst. 21.31 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.17.19 VUGD saņēma izsaukumu uz Tālavijas ielu Ludzā, kur ugunsgrēks bija izcēlies vienstāva dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka deg ēkas istaba un gaitenis piecu kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 86 gadus veca sieviete. Plkst.19.05 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji steigušies arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, kūla, tualete, vieglā automašīna, sodrēji trīs ēku dūmvados un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Kopumā vakar valstī dzēsti 17 ugunsgrēki, no tiem divi bijuši kūlas degšanas gadījumi.

Aizvadītajā diennaktī VUGD darbinieki veikuši arī 18 glābšanas darbus - piecus novados, astoņus Rīgā, bet vēl piecus citās pilsētās.

Kopš gada sākuma Latvijā reģistrēti 843 ugunsgrēki, kuros cietuši 76, bet gājuši bojā 19 cilvēki, tostarp divi bērni.