Uzņēmēji: Biznesa attīstības sekmēšanai Latgalē jāizveido speciālā ekonomiskā zona un jāpārskata darbaspēka nodokļi

ekrānuzņēmums

Latgalē jāizveido speciālā ekonomiskā zona un jāpārskata darbaspēka nodokļi, lai reģionā attīstītos bizness, aģentūru LETA informēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā (LTRK) pēc tās rīkotā biznesa forumā "Uzņēmēju dienās Latgalē 2017".

Kā ziņots, šodien notika LTRK rīkots biznesa forums "Uzņēmēju dienas Latgalē 2017"

Biznesa foruma pirmajā daļā galvenā diskusiju tēma bija par to, kā stimulēt Latgales ekonomiku ar nodokļu instrumentiem, piedāvājot uzņēmējiem tādus noteikumus, kas radītu jaunas darbavietas un attīstītu reģionu kopumā. Klātesošie vienojās, ka stimuls biznesa veidošanai varētu būt ne tikai speciālās ekonomiskās zonas izveidošana, bet darbaspēku nodokļu pārskatīšana Latgales reģionā.

Uzņēmēji norādīja, ka ciešā sadarbībā ar valdību uzsāktā nodokļu reforma sākotnēji solīja daudz labumus, risinot konkurētspējas problēmas ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas mērogā. Taču kopumā tā nav izdevusies, jo grāmatvedība ir kļuvusi sarežģītāka un daļa no nodokļiem palielināta.

LTRK prezidents Aigars Rostovskis savā uzrunā forumā arī pauda to, ka Latvija pamazām "dilst", jo cilvēki pamet valsti, meklējot labāku dzīvi citviet. Tajā pašā laikā uzņēmējiem ir jāuztur gan ierēdniecību, gan pensionārus, gan bērnus. Tāpēc ir pēdējais brīdis veikt kardinālas izmaiņas Latvijā un meklēt gana drosmīgus risinājumus, lai Latvija nepazustu no pasaules kartes.

Diskusijas moderators, LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš norādīja - tā kā pašreizējā likumdošana nepieļauj pašvaldībām piedāvāt jebkādus nodokļu atvieglojumus uzņēmējiem, ir jāmeklē jauni risinājumi, kas ļautu izīrēt piederošās platības par ievērojami samazinātām nomas maksām un citādi stimulētu biznesa darbu konkrētos reģionos.

Foruma otrajā daļā tika runāts par to, kā stiprināt eksportspēju, aplūkojot tādas tēmas, kā piemēram, eksporta kredītu garantijas, Latvijas ekonomikas aktualitātes un prognozes, kā arī preču loģistikas iespējas.

Savukārt biznesa foruma noslēgumā dažādu valsts institūciju vadītāji klāstīja to, kā turpmāk darbosies ieviestais princips "Konsultē vispirms".

LTRK reģionālās uzņēmēju dienas rīko ik gadu gan Latgalē, gan Vidzemē, Kurzemē un Zemgalē, pulcējot simtiem uzņēmējus un gandrīz visu novadu pārstāvniecības.