Vai kailas diktores lasītas ziņas auditorija spēj uztvert?

Lasītākais
ekrānuzņemums / thesun.co.uk

Nesen britu medijs The Sun uzsāka savdabīgu eksperimentu, kura mērķis bija noskaidrot, vai auditorija ir spējīga uztvert ziņas, kuras lasa kaila diktore.

Kā min paši eksperimenta autori, “Boobs At Ten” (Krūtis pulksten desmitos) esot tapis iedvesmojoties no kanādiešu kailajām ziņām “Naked News Network”. Eksperimenta pirmajā posmā piedalījās trīs cilvēki – divi vīrieši un viena sieviete. 

Lai noskaidrotu, vai ir iespējams uztvert ziņas, kuras lasa kaila diktore, pēc katra ziņu temata respondentiem bija jāatbild uz jautājumiem, lai pārbaudītu, cik daudz viņi atceras no diktores stāstītā. 

Eksperimenta laikā respondentiem bija jānoskatās trīs ziņu sižeti – pirmais bija par sprinteri Useinu Boltu, kuru paparaci dienu pirms sacensībām pieķēruši piedzērušus izklaidējoties kādā naktsklubā. Otrais  ziņu sižets bija par bijušo “East Enders” šova zvaigznes Danielas Vestbrukas jauno mīlestību, un, visbeidzot, diktore stāstīja par gaidāmo laiku. 

Ekrānuzņēmums / thesun.co.uk

Pēc katra ziņu sižeta diktore apģērbās un uzdeva respondentiem jautājumus, kas saistīti ar tikko redzēto. Eksperimenta pirmā posma rezultāti parādīja, ka respondentu uzmanība vairāk bija pievērsta kailajai diktorei, nevis ziņām, kuras viņa stāstīja. Kopumā katrs dalībnieks atbildēja pareizi tikai uz vienu jautājumu no četriem, kas tika uzdoti par visiem ziņu sižetiem. 
 
Ekrānuzņēmums / thesun.co.uk

“Es vienkārši nespēju noticēt, ka tas viss tikko tika stāstīts – ja jūs man jautātu, es varētu pateikt, kura no viņas krūtīm ir lielāka par otru,” skaidro viens no eksperimenta dalībniekiem. Kāds cits respondents atzinās, ka vispār gandrīz neklausījās tajā, ko diktore stāstīja, jo viņa uzmanību novērsa viņas krūtis.  

Ekrānuzņēmums/ thesun.co.uk

Pati diktore minēja, ka, uzmanīgāk aplūkojot respondentu reakciju, var secināt -  lai arī kā respondenti necenstos, visa viņu uzmanība bija pievērsta diktorei, nevis viņas stāstījumam.  Kā arī, viņasprāt, respondenti visu eksperimenta laiku jutās neērti, skatoties šādas ziņas.

Diktore arī uzsver, ka šis eksperiments zināmā mērā arī parāda, kāds ir galvenais iemesls, kāpēc cilvēki skatās šāda formāta ziņas.