Vaira Vīķe-Freiberga pastāsta, kāds dzīvnieks ir Putins

AFP / LETA

"Viņš ir trenēts un labi izglītots čekists, labi māk spēlēt uz cilvēku jūtām, ļoti ātri atšifrēt cilvēka motivāciju, vājos punktus. Viņš provocē un ir kā hameleons, momentā var mainīt seju," intervijā žurnālam "Mājas Viesis" pastāstījusi bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

"Te viņš ir bargais cars un skatās uz jums ar tādām blāvām beigtas zivs acīm. Uzstāj un mēģina jūs iebiedēt. Bet pēc tam izraida no telpas visus tulkus, ērti iesēžas krēslā un vācu valodā ļoti sirsnīgi un jauki ar jums tērzē. Jā, cilvēks hameleons, bet ļoti apdāvināts, īpaši apmācīts citu politiķu vājību atrašanā, kas viņu manās acīs padara par pasaules mērogā ļoti vērā ņemamu personāžu, no kura ir jāuzmanās un kuru nevar ņemt viegli. Viņš grib, lai viņu ņem nopietni. Un man šķiet, viņam ir taisnība, viņš ir jāņem nopietni," skaidro Vaira Vīķe-Freiberga.

Pēc visa spriežot, bijusī prezidente apraksta savu personīgo pieredzi, tiekoties ar Vladimiru Putinu, par kuru viņa savulaik pastāstījusi žurnālam "Klubs".raksta rus.delfi.lv. Pēc viņas vārdiem, Putins pirmajā tikšanās reizē ar viņu mēģinājis pielietot iebaidīšanas taktiku.

"Putina kungs mani mēģināja iebaidīt jau pirmajā tikšanās reizē. Kad tas neizdevās, viņš uzpūtās," atklājusi Vaira Vīķe-Freiberga. "Taču viņš trīs sekunžu laikā spēja sev uzlikt laipnu seju un pārvērsties par pavisam citu cilvēku, to viņš prata. Stingra kunga un draudzīga cilvēka seju viņš patiesībā varēja mainīt tikpat veikli, kā atgriezt vai aizgriezt krānu".