Valdība pārdala vairāk nekā miljonu eiro Valsts kancelejas un KNAB darbības efektivitātes uzlabošanai

Ieva Lūka / LETA

 Pārdalīs vairāk nekā miljonu eiro Valsts kancelejas un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbības efektivitātes uzlabošanai, otrdien lēma valdība.

Finanšu ministrija bija sagatavojusi rīkojuma projekta par apropriācijas pārdali 1 060 629 eiro apmērā no budžeta apakšprogrammas "Iemaksas Eiropas Kopienas budžetā".

Attiecīgi 787 941 eiro novirzīts KNAB, lai nodrošinātu pasākumus saistībā ar normatīvajos aktos paredzēto drošības prasību ievērošanu un īstenošanu, kā arī izmeklēšanas un operatīvās darbības kapacitātes paaugstināšanu. Savukārt 272 688 eiro pārdalīti, lai nodrošinātu neatliekamu pasākumu īstenošanu efektīvai Valsts kancelejas darbībai.

Lai arī Ministru kabineta rīkojuma projekts ir publiski pieejams, plašāka informācija par apropriācijas pārdales iemesliem gan nav.

Finanšu ministre Dana Reziniece-Ozola (ZZS) pēc valdības sēdes aģentūrai LETA skaidroja, ka KNAB papildu līdzekļi piešķirti galvenokārt atalgojuma pieaugumam, savukārt Valsts kancelejai papildus finansējums paredzēts tehniskās kapacitātes palielināšanai un valsts simtgades pasākumiem.

Valdība rīkojuma paredz informēt Saeimu par attiecīgo iniciatīvu un pēc parlamenta atļaujas saņemšanas veikt apropriācijas pārdali.