Valsts policija šogad no nelikumīgas aprites izņēmusi 134 kilogramus sprāgstvielu

morguefile.com

Valsts policija (VP) šogad no nelikumīgas aprites izņēmusi kopumā 134 kilogramus sprāgstvielu un 37 šaujamieročus, aģentūru LETA informēja VP.

Aizvadītais gads Eiropā iezīmējās ar vairākiem asiņainiem teroraktiem un arī 2017.gads iesācies ar bruņotiem uzbrukumiem Eiropas pilsētās. Daļā no šiem uzbrukumiem izmantoti tieši nelegāli iegūti ieroči. Ņemot vērā šo tendenci, policija Latvijā ir pastiprinājusi nelegālo ieroču aprites kontroli.

Pagājušās nedēļas laikā vien VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) amatpersonas atklāja vairākas vietas, kur kopumā izņemts 41 dažāda kalibra mīnmetāju šāviņš un citi sprādzienbīstami priekšmeti. No šī daudzuma var iegūt aptuveni 60 kilogramus sprāgstvielu. Pašreizējā informācija liecina, ka slēptuves, iespējams, izveidojuši tā saucamie "melnie racēji", kuri šos priekšmetus savākuši un noslēpuši, iespējams, tālākai realizācijai vai izjaukšanai, lai iegūtu sprāgstvielas. Ar atrasto un izņemto arsenālu iespējams apbruņot pat nelielu grupējumu.

Kopumā KIP 1.nodaļā 2017.gada pirmajā pusgadā sākti 11 kriminālprocesi pret 11 personām. Šīs personas dzimušas laikā no 1947. līdz 1991.gadam.

Kriminālprocesos no nelikumīgās aprites izņemti 37 šaujamieroči, 8681 gabals dažāda kalibra munīcijas, 996 spridzināšanas ierīces, tajā skaitā ķīmiskās granātas, 134,87 kilogrami sprāgstvielu un 206 šaujamieroču būtiskas sastāvdaļas.

Aizdomās turētajām personām tika piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Pēc ekspertīžu pabeigšanas vēl tiks lemts par minēto kriminālprocesu nodošanu prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Šogad pirmajos sešos mēnešos KIP amatpersonas uz prokuratūru kriminālvajāšanai nosūtījušas desmit kriminālprocesus.