Vatikānā geju orģiju rīkošanā pieķer kardināla sekretāru

Ekrānuzņēmums

Vatikāna žandarmērija 49 gadus vecā Luidži Kapoci, kurš ieņēmis itāļu kardināla Frančesko Kokopamerio sekretāra amatu, dzīvoklī pārtraukuši geju orģiju, kuras dalībnieki lietojuši narkotikas, vēsta itāļu medijs Il Fatto Quotidiano.

Reids ticis sarīkots, reaģējot uz citu kardinālu, kuri dzīvo tajā pašā pilī, kurā atrodas arī sekretāra dzīvoklis, sūdzībām. Viņi apgalvojuši, ka vakaros pie Kapoci pulcējušies aizdomīgi cilvēki, kuri izmantojuši to, ka pie ēkas nedežūrē ne žandarmi, ne gvardisti, kā tas esot citās pilsētas vietās.

"Kad Vatikāna žandarmērija iekļuvusi monsinjora Kapoci dzīvoklī, kas atrodas bijušajā inkvizīcijas pilī, pavērusies šokējoša aina. Tā apliecinājusi baumas un kaimiņu - citu šajā pašā ēkā dzīvojošo kardinālu sūdzības," vēsta itāļu avīze.

Medijs LifeSiteNews precizē, ka runa ir bijusi par kokaīnu. Izrādās, ka Kapoci, pateicoties tam, ka pārvietojies ar automašīnu BMW, kurai bijuši Svētā krēsla numura zīmes, izvairījies no policijas apskatēm un paŗbaudēm. Šī privilēģija, kura ir augstu stāvošām Vatikāna amatpersonām, ļāvusi viņam pārvadāt kokaīnu bieži rīkotajām homoseksuālajām orģijām.

Pēc laikraksta The Times rīcībā esošās informācijas, aprakstītie notikumi norisinājušies jūnijā, bet Itālijas mediji par tiem uzzinājuši tikai pirms nedēļas. Dzīvoklis, kurā notikusi geju orģija, pieder Ticības doktrīna kongregācijai - Vatikāna nodaļai, kura izmeklē seksuālas vardarbības gadījumus garīdznieku vidū.

Kapoci priekšnieks, kardināls Kokopalmerio ir Pāvesta likumdošanas tekstu padomes vadītājs un Pāvesta galvenais padomnieks. Tiek uzskatīts, ka kardināls savu palīgu ir rekomendējis bīskapa amatam, taču orģiu un narkotiku dēļ šiem plāniem piepildīties nav lemts.

Pēc skandāla Kapoci ticis hospitalizēts Pija XI reabilitācijas centrā, kur izgājis ārstēšanās kursu no narkotiku pārdozēšanas, bet pēc tam nosūtīts uz klosteri. Patlaban viņš ir hospitalizēts atkal, taču nu jau citā ārstniecības iestādē - Džemelli slimnīcā Romā.

Kapoci ir dzimis Salerno pilsētā 1967. gada 23. jūlijā, bet garīdznieka kārtā iecelts Amalfi pilsētā 1992. gada 19. decembrī. Viņš pilda kardināla sekretāra pienākumus Pāvesta likumdošanas tekstu padomē. 2007. gada 7. maijā Kapoci ticis nozīmēts par Pāvesta kapelānu, kas viņam ļāva iegūt monsinjora titulu.

Kardinālam nekavējoties tika atgādināta viņa paša 2014. gadā sniegtā intervija, kurā Kokopalmerio izteicies, ka homoseksuālas attiecības, raugoties no baznīcas viedokļa, ir "nelikumīgas", taču ja runa ir par mīlestību, tad tajās esot arī pozitīvs aspekts. "Ja es satieku homoseksuālu pāri, es viņiem uzreiz saku, ka viņu attiecības ir nelikumīgas - to nosaka doktrīna, kuru es apstiprinu ar absolūtu noteiktību. Taču vienlaikus, ja divi cilvēki viens otru mīl, lai arī attiecības ir nelikumīgas, tajās ir arī pozitīvi momenti. Tā vietā, lai uz šādiem pozitīviem faktiem pievērtu acis, es tos uzsveru. Ir objektīvi jāatzīst atsevišķu attiecību pozitīvisms, pat ja tās ir nelikumīgas," izteicies kardināls.

Tajā pašā intervijā viņš kritizējis tos, kuri baidās, ka homoseksuālu attiecību "pozitīvo elementu vērtība" sagraus baznīcas doktrīnu par laulību un seksualitāti.

2013. gadā laikraksts La Repubblica rakstīja, ka 2008. gadā Vatikāns uz izdevīgiem nosacījumiem par 23 miljoniem dolāru Romā nopircis māju, kura atrodās blakus visslavenākajai Itālijas geju saunai Europa Multiclub. Netālu no geju saunas dzīvojis kardināls Ivans Diass.