Vējonis: Latvijai un Vjetnamai ir neizmantots ekonomiskās sadarbības potenciāls

Lasītākais
Ieva Leiniša / LETA

Latvijai un Vjetnamai ir neizmantots ekonomiskās sadarbības potenciāls, tiekoties ar Vjetnamas viceprezidenti Danu Thingokthiņu sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, tikšanās laikā Vējonis pozitīvi novērtēja valstu politisko dialogu un atzina, ka nepieciešams turpināt darbu, lai aktivizētu politiskās konsultācijas, uzņēmēju delegāciju apmaiņu, kā arī migrācijas ekspertu dialogu.

"Latvijas un Vjetnamas ekonomiskajai sadarbībai vēl ir neizmantots potenciāls. Sagaidāms, ka šodien parakstītā starpvalstu divpusējā vienošanās par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu kalpos par vēl vienu aspektu šīs sadarbības sekmēšanai," atzina Vējonis.

Savukārt Vjetnamas viceprezidente norādīja, ka Vjetnama vēlas ciešāku sadarbību ar Latviju izglītības jomā, jo Latvijas kvalitatīvā izglītības sistēma piesaista vjetnamiešu studentus. Vjetnamu interesē arī Latvijas pieredze un apmācības eksplozīvu materiālu neitralizēšanā, kā arī ciešāka sadarbība aviācijas jomā.

Abas amatpersonas bija vienisprātis, ka ir potenciāls attīstīt aktīvāku tūrisma plūsmu starp Latviju un Vjetnamu.

Rīt, 20.oktobrī, Vjetnamas viceprezidente Dana Thingokthiņa tiksies ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (VL-TB/LNNK) un ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (V), kā arī apmeklēs Rīgas Tehnisko universitāti un uzņēmumu "Madara Cosmetics" un viesosies Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā un Rundāles pilī.