Ventspils tiesa noraida "Delnas" civilprasību pret Lembergu par nepatiesu un godu aizskarošu ziņu paušanu

Ieva Lūka / LETA

Ventspils tiesa noraidījusi biedrības "Sabiedrība par atklātību "Delna"" prasības pieteikumu pret politiķi Aivaru Lembergu ("Latvijai un Ventspilij") par nepatiesu un godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu un atvainošanos par tām, aģentūru LETA informēja tiesneša palīdze Iveta Reica.

Tiesa pilnībā noraidījusi "Delnas" civilprasību pret Lembergu. Ventspils tiesas spriedumu iespējams pārsūdzēt 20 dienu laikā.

Lembergs, komentējot tiesas spriedumu, sacīja: "Mani izteikumi par "Delnu" nav ziņas, tas ir viedoklis. Tas, ka par viedokļa paušanu var iesūdzēt tiesā, tikai norāda, cik tālu "Delna" ir no demokrātisko vērtību izpratnes demokrātiskā sabiedrībā. "Delna" par mani izsakās un gāna mani jau gadiem, bet es viņus par to tiesā nesūdzu. Laikam "Delna" uzskata, ka es par viņiem drīkstu izteikties tikai komplimentāri."

Tāpat Lembergs atkārtoja jau iepriekš pausto, ka savos izteikumos par "Delnu" neko nepatiesu nesaskata. ""Delna" ir mazskaitlīga organizācija, bet viņus regulāri aicina uzstāties medijos, sevišķi valsts radio un valsts televīzijā," sacīja Lembergs. "Piemēram, Latvijas brīvo arodbiedrību savienība ir daudz plašāka organizācija, ar desmitiem tūkstošiem biedru, tāpat Latvijas Darba darba devēju konfederācija ir liela organizācija, bet viņu pārstāvjus medijos nez kāpēc tik bieži nemana." Lembergs arī pauda viedokli, ka "Delnu" varot uzskatīt par "pēc būtības politiski orientētu organizāciju, starp kuras biedriem ir ar reālo politiku saistīti cilvēki."

Kā ziņots, "Delna" bija vērsusies Ventspils tiesā ar prasības pieteikumu pret Lembergu par nepatiesu un godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu un atvainošanos par tām, turklāt tika pieprasīta arī atvainošanās par nepamatotu un godu un cieņu aizskarošu viedokli.

"Delnā" skaidroja, ka 2016.gada 2.novembra preses konferencē "Valstī līdz idiotismam ir novesta personāla atlases politika", kuras video ieraksts pieejams Ventspils pilsētas domes "Youtube" kanālā, Lembergs vairākkārt pieminēja "Delnu", piemēram, sakot, ka ""Delna" pārstāv trīs biedrus" un "["Delna"] ir ārzemju specdienestu finansēta organizācija". Savukārt 2016.gada 30.novembra preses konferencē "Vai "Delna" ir politiska organizācija? Juridiski nav, faktiski ir!" Lembergs pauda, ka "["Delnas"] padome atrodas politisku amatpersonu rokās".

"Delnas" ieskatā Lemberga izteikumi ir nepatiesi, nepamatoti un negatīvi ietekmē organizācijas reputāciju.

Lembergs, komentējot "Delnas" vēršanos tiesā, iepriekš sacīja: "Tāds ir mans viedoklis. Kā viņi par mani izsaka viedokli, tā es par viņiem. Par viedokli netiesā."

"Delna" jau 2016.gada 14.decembrī nosūtīja Ventspils pilsētas domei un Lembergam pretenziju ar lūgumu šīs ziņas atsaukt un atvainoties biedrība. Taču lūgums netika respektēts, tāpēc "Delna" vērsusies tiesā.