Vērmanes dārzā notiks 8.starptautiskais ukraiņu mākslas un kultūras festivāls "Baltijas trembita"

Paula Čurkste / LETA

Šodien plkst.13 Vērmanes dārzā notiks 8.starptautiskais ukraiņu mākslas un kultūras festivāls "Baltijas trembita", aģentūru LETA informēja biedrības "Latvijas Ukraiņu biedrību apvienība" valdes priekšsēdētāja Irina Dukule

Festivālā pulcēsies 14 ukraiņu mākslinieciskie kolektīvi no Latvijas un vieskolektīvi no Ukrainas, Lietuvas un Igaunijas, lai koncertā kopīgi izdziedātu skaistākās ukraiņu dziesmas, izdejotu raitākos deju soļus un apmeklētājiem rādītu Ukrainas amatnieku meistardarbus.

Festivālā piedalīsies dažādu paaudžu ukraiņu māksliniecisko kolektīvu un nevalstisko organizāciju pārstāvji no Rīgas, Ventspils, Rēzeknes, Jelgavas, Vangažiem, Liepājas, un citām Latvijas vietām. Ukrainu pārstāvēs Zaporožjes ukraiņu dziesmu ansamblis "Oksamit", savukārt no Igaunijas un Lietuvas Latvijā viesosies divi kolektīvi, informē Dukule.

Demonstrējot krāšņos ukraiņu tautas tērpus, "Baltijas trembita" ieskaņā aptuveni 100 dalībnieki dosies gājienā pa Rīgu. Gājiens sāksies pie Rīgas Ukraiņu vidusskolas, Visvalža ielā 4 un noslēgsies Vērmanes dārzā. Vēl pasākumā būs skatāma ukraiņu rokdarbu un amatnieku darbu izstāde - adījumi, izšuvumi, rotas, kokgriezumi. Tāpat apmeklētājiem būs iespēja iepazīt ukraiņu nacionālās virtuves tradicionālos ēdienus, to pagatavošanas noslēpumus.

Organizatori uzsver, ka festivāls "Baltijas trembita" - kopā sanākšana ir viens no veiksmīgākajiem veidiem kā uzturēt, popularizēt un turpināt ukraiņu tautas tradīcijas. Festivāls ir nozīmīgi svētki gan Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, gan Ukrainas ukraiņiem un Latvijas iedzīvotājiem, kam tuva un interesē ukraiņu kultūra. Pasākuma idejas pamatā - lai ukraiņu mākslas, mūzikas un amatu prasmju iepazīšana veido stipru saprašanās un draudzības tiltu Latvijas sabiedrībā.

Kā informē Dukule, 8.ukraiņu mākslas festivālu rīko biedrība "Latvijas Ukraiņu biedrību apvienība" sadarbībā ar biedrību "Sadarbības platforma" projekta "Ukraiņi Latvijā" ietvaros. "Latvijas Ukraiņu biedrību apvienība" apvieno 15 ukraiņu nevalstiskās organizācijas visā Latvijā, kas veicina ukraiņu identitātes un kultūras mantojuma saglabāšanu, tradīciju un folkloras attīstību.