VID: Legālās degvielas patēriņš pusgadā pieaudzis par 6%

Lasītākais
Edijs Pālens/LETA

Šā gada pirmajā pusgadā kopējais patēriņam Latvijā nodotais legālais degvielas apjoms pieaudzis par 6% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu, aģentūru LETA informēja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

VID apkopotā informācija liecina, ka 2017.gada pirmajā pusgadā kopējais patēriņam Latvijā nodoto legālo naftas produktu (degvielas) apjoms ir 638 810 tonnas un tas ir par 6% vairāk nekā 2016.gada attiecīgajā periodā. Vislielākais patēriņam nodotā apjoma pieaugums ir vērojams dīzeļdegvielai - par 42 980 tonnām jeb par 10% vairāk nekā pērn, kas kompensē benzīna apjoma samazinājumu par 6050 tonnām jeb 6%.

"Legālais degvielas patēriņa kāpums, kas ir straujāks nekā pēdējos pāris gados, zināmā mērā apliecina Latvijas ekonomikas izaugsmes tempus. Vienlaikus realizētās degvielas apjoma pieaugumu ietekmē arī Igaunijas pierobežas alkohola tirdzniecības kāpums, jo "alkohola tūristi", izmantojot salīdzinoši zemākās cenas, veic degvielas uzpildi Latvijas-Igaunijas pierobežā tieši mūsu valsts degvielas uzpildes stacijās," norāda VID Akcīzes preču aprites daļas vadītāja Baiba Šmite-Roķe.

VID rīcībā esošie dati uzskatāmi par oficiālu statistiku par legālo tirgu, jo tie tiek apkopoti no visiem Latvijas legālajiem degvielas tirgotājiem.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirmajā pusgadā kopumā Latvijā realizētas 642 341 tonna naftas produktu (degvielas), kas ir par 41 100 tonnām jeb 6,84% vairāk nekā 2016.gada sešos mēnešos. Par 5,62% sešos mēnešos ir palielinājies mazumtirdzniecībā realizētās degvielas apjoms.

Par 9,19% palielinājusies realizācija lietotājiem vairumtirdzniecībā, bet iezīmētās jeb marķētās degvielas realizācija tās lietotājiem augusi par 15,6%. Savam patēriņam un citiem mērķiem izmantotās degvielas apjoms palielinājies par 8,18%.

Vislielākais realizētais apjoms sešos mēnešos ir dīzeļdegvielai - 439 224 tonnas, seko biobenzīns - 82 730 tonnas un dīzeļdegviela lauksaimniekiem - 40 584 tonnas.