►Biķernieku Raganas katlā uz starta izies 58 drifta braucēji no 5 valstīm

Facebook.com/driftlatvia

Jau šo sestdien, 2. septembrī, Biķernieku sporta kompleksa trases daļā, kuru sauc par „Raganas katlu”, norisināsies Betsafe NEZ drifta čempionāta noslēdzošais, trešais posms, Latvijas drifta čempionāta 4.posms un Latvijas drifta kausa proam klases 5.posms.

Kā portālu Vesti.lv informēja sacensību organizatore Elīne Berķe, pašlaik startam Pro klasē ir pieteikušies 23 braucēji no piecām valstīm. Starp braucējiem būs redzams pašreizējais Latvijas drifta čempionāta un Baltijas drifta čempionāta līderis Jānis Eglīte, protams, iepriekšējo gadu Latvijas drifta čempions Inguss Jēkabsons, viņa brālis un komandas biedrs Ingemārs Jēkabsons un citi Latvijas PRO klases piloti, kuri šajā posmā cīnīsies par sev svarīgajiem punktiem Latvijas drifta čempionātā. 

Uz starta būs redzami arī igauņu braucēji - viens no tiem Mihkel Norman Tults, kurš patlaban ir arī NEZ drifta čempionāta kopvērtējuma līderis pēc diviem posmiem. Viņam pievienosies arī šī brīža otrās vietas ieguvējs Henri Kivimagi. Tāpat cīnīsies arī mūsu kaimiņi lietuvieši, kuri ir ļoti iemīlējuši Raganas katla konfigurāciju Biķerniekos.Proam klasē uz starta uz šo brīdi ir pieteikušies jau 30 braucēji, pēc četriem posmiem kopvērtējums ir ļoti sīvs, pirmā vieta tiek dalīta starp diviem braucējiem Jāni Brālīti un Rinaldu Rižovu, kuriem ļoti tuvu seko arī Jānis Jurka, un 2016. gada ProAm klases uzvarētājs Aleksandrs Murajs. Uz starta ProAm klasē redzēsim arī vairākus lietuviešu un igauņu sportistus, kā arī jaunāko Baltijas drifteri Nikolasu Bertānu, kuram ir tikai 12 gadi.

Biķernieku moto trases kalniņi jeb tā sauktais “Raganas katls” izceļas ar pamatīgām reljefa maiņām, nepārskatāmiem līkumiem un mazām drošības zonām, padarot to par neaizmirstamu piedzīvojumu gan braucējiem, gan skatītājiem. Ieeja sacensībās šoreiz ir no Biķernieku meža puses, nevis caur ierasto galveno ieeju.


Skatītājiem no trases malās esošajiem kalniņiem būs iespējams pārredzēt teju visu trasi, tāpēc visi laipni aicināti ņemt līdzi savus solus, krēslus, pufus, lai ērtāk var iekārtoties un skatīties sacensības. Trases pārredzēšanai pirmo reizi tiks izvietots arī video ekrāns. 

Raganas katlā sacensībās ir atvērtais dalībnieku parks, kur jebkurš apmeklētājs varēs aplūkot tuvāk automašīnas un satikt braucējus, katram apmeklētājam tiks izsniegta ieejas aproce, tādejādi būs iespējams iziet arī ārā no sacensību teritorijas. 2.septembrī skatītāju zonā darbosies bērnu atpūtas laukumiņš ar bezmaksas piepūšamajām atrakcijām no 1188 un LGK.

Apsveicot visus skolēnus ar skolas gaitu uzsākšanu, organizatori dāvina visiem bērniem līdz 16 g.v. ieeju sacensībās bez maksas.

Biļetes ir pieejamas gan iepriekšpārdošanā - www.bilesuserviss.lv, gan Circle K, kur pašlaik tās maksā 15 EUR pieaugušajiem, gan būs pieejamas uz vietas sacensību dienā, par 15 EUR. Biļetes ietver gan dalībnieku parku, gan skatītāju zonas, gan iespēju iziet ārā un iekšā no sacensībām.

Apmeklētājiem, uzrādot vai iegādājoties biļeti sestdienai, piektdienas treniņa apmeklējums ir bez maksas.

Dienaskārtība:

Piektdiena 01.09.17:(Skatītājiem, kuri uzrāda ieejas biļetes uz 6dienu, ieeja bez maksas)
12:00 – 16:00 – TRENIŅŠ PROAM KLASE
16:30-20:00 PRO KLASE TRENIŅŠ

Sestdiena 02.09.17:
10:00 –11:30 – KVALIFIKĀCIJA PROAM KLASE
12:00-13:00 PRO KLASES TRENIŅI
13:00-14:00 PRO KLASES KVALIFIKĀCIJA
14:05-14:45 OFICIĀLĀ SACENSĪBU ATKLĀŠANA
14:45 – 16:45 – TOP 32 PROAM KLASE
17:00-19:00 PRO KLASES TANDĒMU BRAUCIENI
19:00 APBALVOŠANAS CEREMONIJA

Vairāk informācijas:
Facebook: Latvian Drift page 
Twitter: Latvia drift 
Draugiem.lv: Latvijas drifts 
Instagram: latviadrift