►Merkele pirms tikšanās ar Trampu lasa "Playboy"

Lasītākais
Ekrānuzņēmums

Vācijas kanclere Angela Merkele pirms došanās uz Balto namu, lai tiktos ar Donaldu Trampu, lasījusi erotisko žurnālu "Playboy". 1990. gada numurā bijusi publicēta inervija, kurā miljardieris iezīmējis savus politiskos uzskatus.

Kā žurnālam The Indepemdent pavēstījušas vācu amatpersonas, Merkele žurnālu no arhīva pasūtījusi tāpēc, ka vizītei pie ASV prezidenta gatavojusies ļoti nopietni.


Tāpat kancleres komanda izanalizējusi amerikāņu līdera uzvedību sarunu laikā arī ar Lielbritānijas, Japānas un Kanādas premjerministriem.

Abu polotiķu tikšanās notika piektdien, 17. martā. Oficiālās fotografēšanās laikā Baltā nama Ovālajā zālē notika nepatīkams incidents - Tramps atteicās sarokoties ar Angelu Merkeli. Vācijas kanclere neveiklā brīža dēļ pat nosarka.Savukārt sociālajos medijos starpgadījums izraisīja pamatīgu ažiotāžu. Trampa uzvedība tika skaidrota ar labas audzināšanas trūkumu. "Tas bija briesmīgi. Viņš ir kā bērns, kurš vēl nav iemācījies, kā uzvesties," raksta kāds lietotājs.

Vēlāk gan pats Tramps savā Facebook profilā ievietoja fotogrāfiju, kurā redzams, kā viņš sarokojas ar Angelu Merkeli. "Man ir gods sveikt kancleri Merkeli Baltajā namā. Mūsu nācijām ir daudz kopīga, un mūsu savienība pasaulei ir spēka simbols," ASV prezidents uzrakstījis zem fotogrāfijas.


Berlīne jau patlaban gatavojas nākmajai svarīgajai kancleres vizītei. Drīz vien, 10. maijā Angela Merkele dosies uz Maskavu, lai tiktos ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Paredzēts, ka Merkele ar Putinu galvenokārt apspriedīs situāciju Ukrainā.