►Nosauktas draudīgākās zemūdenes Krievijas bruņojumā

Lasītākais
ekrānuzņēmums no Youtube

Aukstā kara gados Padomju Savienības zemūdens flote bija ļoti draudīgs spēks, ar kuru rēķinājās Vašingtona un NATO. Pašu mājās ar zemūdenēm lepojās, bet Rietumuos, īpaši ASV, no tām baidījās, raksta Expert. Amerikāņu žurnāls National Interest ir apkopojis informāciju par šī brīža draudīgākajām Krievijas zemūdenēm.

Padomju zemūdeņu "popularitāte" amerikāņu acīs ir viegli izskaidrojama. Pagājušā gadsimta 70-80. gados, Aukstā kara saspringtākajā posmā miljoniem amerikāņu bija pārliecināti, ka pie ASV krastiem lielā dziļumā slēpjas padomju "zemūdens slepkavas", kas pēc Kremļa komandas jebkurā brīdī gatavi dot kodoltriecienu Amerikai. Tam ticēja ne tikai parastie amerikāņi, bet arī daudzi politiķi.   

Pēc PSRS sabrukuma zemūdens flotes, tāpat kā daudzu citu militāro projektu, attīstība apstājās. Taču pēdējā laikā Krievijas valdība pievērš lielu uzmanību un resursus bruņojuma, tai skaitā arī zemūdens flotes, atjaunošanai. Turklāt mūsdienīgi modernizētas tiek ne tikai vecās, Aukstā kara laika zemūdenes, bet būvēti arī jauni kodolraķešu nesēji, piemēram tādu klašu zemūdenes kā "Борей" un "Ясень". 

Amerikāņu žurnāls National Interest ir publiskojis savu versiju par šī brīža draudīgākajām un efektīvākajām Krievijas Kara flotes zemūdenēm.

Projekts "Акула" (Haizivs)
Projekts 941 "Акула", pēc NATO klasifikācijas "Typhoon" - pasaaulē lielākie un smagākie zemūdens stratēģiskās nozīmes raķešu kreiseri. Projektu sāka īstenot pagājušā gadsimta 80-90. gados. Tagad tiek radītas modificētas versijas "Акула II". Jaunajās zemūdenēs ir novērsts iepriekšējo versiju galvenais trūkums - skaļie dzinēji.