►Slavenās metāla grupas "Cradle of Filth" Latvijā tapušā video režisoram tas bijis pirmais vērienīgais projekts

Lasītākais
Facebook.com

Pasaulslavenās ekstrēmā metāla grupas "Cradle of Filth" Latvijā tapušā jaunā video "Heartbreak and Seance" režisoram Artūram Bērziņam tas pirmais vērienīgais šāda veida projekts, aģentūrai LETA pastāstīja pats režisors.

Bērziņš norādīja, ka iepriekšējais viņa režijā tapušais video bija bakalaura darbs Latvijas Mākslas akadēmijā. Tā bija pus stundu gara īsfilma "Strupceļš", un, kaut arī mākslinieks taisījis dažādus videoklipus un animācijas filmas, angļu grupas jaunais video esot "nopietns produkts", kura tapšanā piesaistīti arī kino nozares profesionāļi.


Bērziņš pastāstīja, ka viņam tika piedāvāts veidot "Cradle of Filth" jaunā albuma "Cryptoriana - The Seductiveness of Decay", kas klajā nāks 22.septembrī, dziesmas "Heartbreak and Seance" videoklipu, kā arī albuma vāka dizainu, jo jau iepriekš grupas līderis Denijs Filts augstu novērtējis Bērziņa šīs grupas albuma veidoto noformējumu 2015.gadā.

Arī toreiz, 2014.gada beigās, kad "Cradle of Filth", novērtējot mākslinieka radošo darbību, piedāvāja viņam veidot albuma dizainu, tas bija liels pārsteigums, jo Bērziņam šī grupa jaunībā bijusi viena no favorītēm. "Tajā laikā tas bija kaut kas ļoti unikāls, un patiesībā arī joprojām grupa savā nišā ir vienīgie tādi," teica Bērziņš.

Pēc viņa paustā, visa video filmēšanas grupa bija no Latvijas, turklāt paši grupas dalībnieki katrs no savas pasaules malas - Anglijas, ASV, Čehijas un Kanādas - atbrauca uz Latviju, lai uzņemtu jauno video.

Kaut arī režisors video izmaksas neatklāj, filmēšanas grupa centās maksimāli izcelties, lai Latvija "paspīdētu".

Jautāts, vai ar "Cradle of Filth" varētu izveidoties arī turpmāka sadarbība, Bērziņš norādīja, ka tas ir pašas grupas rokās, taču viņš viennozīmīgi būtu ar mieru to turpināt.

Kā aģentūrai LETA norādīja video producente Guna Stahovska, filmēšanā dažādā statusā piedalījās ap 60 cilvēku, kā arī dažādi dzīvnieki, tostarp vārna un čūskas.

Video galvenajās lomās bija modele Lāsma Daina Upeniece un Dailes teātra aktieris Kaspars Zāle. Video tapšanā piedalījās operators Ivo Skanstiņš ar grupu, māksliniece Evija Džonsone ar grupu, grima mākslinieces Viktorija Safronova, Eva Hel un Zane Žilinska, producentes Stahovska un Gunta Bāriņa, savukārt par video montāžu rūpējās Lāsma Ābele un Ivo Skanstiņš.