►Žirinovskis draud nošaut un pakārt "Vienotās Krievijas" deputātus

Publicitātes foto

Kārtējo skandālu izraisījis odiozais Krievijas Valsts domes deputāts Vladimirs Žirinovskis. Uzstāšanās laikā viņš asi kritizējis "Vienotās Krievijas" deputātus, bet pēc kāda kolēģa iebildumiem pamatīgi aizsvilies un cita starpā apsolījis oponentus "kārt un šaut" pēc tam, kad tiks ievēlēts par Krievijas prezidentu.

Kā vēsta Lenta.ru, Žirinovskis uzstāšanās laikā paziņojis, ka Maskavas apgabalā uz viņa partijas deputātiem izdarīts spiediens. Kāds cits parlamenta pārstāvis no zāles liberāldemokrātu frakcijas vadītājam iebildis. "Redzat, ko dara "Vienotā Krievija"? Viņi ir uzpirkti deputāti," sācis kliegt Žirinovskis. Tāpat viņš paziņojis, ka pēc prezidenta vēlēšanām ievāksies Kremlī un tad oponentus "kārs un šaus". Apvainojumus viņš turpināja izkliegt arī pēc tribīnes pamešanas.

Pēc Žirinovska uzstāšanās beigām Valsts domes priekšsēdētāja vietnieks Sergejs Ņeverovs aicināja ētikas komisiju pievērst uzmanību liberāldemokrātu partijas līdera izteikumiem. "Tikai tiesa var noteikt, kurš ir noziedzinieks, bet te mēs jau no Domes tribīnes sākam runāt par zālē sēdošo nošaušanu," viņš uzsvēris.

Savukārt Žirinovskis atkal sāka izkliegt "Vienotās Krievijas" deputātiem adresētus apvainojumus, bet pēc tam protestējot izveda no zāles visus Liberāldemokrātiskās partijas deputātus.

Parlamenta apakšpalātas spīkers Vjačeslavs Volodins, savukārt, aicināja visus deputātus ievērot ētiku un nepieļaut rupjības pret kolēģiem. "Vladimirs Volfovicš pēc tam par savu rīcību nožēlos," viņš piebildis.

Deputātu ētikas komisijas pārstāvis Aleksandrs Karelins izteicis, ka par Žirinovski saņemtas vairāku deputātu sūdzības. "Iesniegumi ir, mēs tos komisijā izskatīsim," paudis Karelins.

RIA Novosti ziņo, ka vēlāk visas frakcijas, kuras Žirinovska uzstāšanās brīdī bija zālē, aicinājušas deputātu par saviem nekorektajiem izteikumiem atvainoties.

Savukārt Vladimirs Žirinovskis atbildējis, ka par saviem izteikumiem plenārsēdes laikā atvainoties negrasās. "Nekādas atvainošanās nevienam nebūs. Mūsu priekšā vainīgi ir viņi, jo traucē mums uzstāties," paziņojis Žirinovskis.