Vīrietis mēģina izspiest naudu, draudot publicēt zagtā telefonā atrodamas intīmas fotogrāfijas

Lasītākais
Evija Trifanova / LETA

Valsts policija (VP) aizturējusi kādu vīrieti, kurš mēģinājis izspiest naudu, draudot publicēt zagtā telefonā atrodamas intīma rakstura fotogrāfijas, aģentūru LETA informēja VP.

Vakar policija saņēma informāciju no 1993.gadā dzimušas sievietes, ka brīdī, kad viņa savā dzīvoklī Rīgā, Ķengaragā, gulējusi, viņai nozagts mobilais telefons un šobrīd garnadzis cenšas izspiest naudu, draudot publicēt telefonā esošās intīma rakstura fotogrāfijas.

Noskaidrojot precīzus notikušā apstākļus, policija ieguva informāciju, ka noziegumu izdarījis 1985.gadā dzimis vīrietis, kurš ir pazīstams ar cietušo un kuram ir viņas dzīvokļa atslēgas. Līdz ar to viņš dzīvoklī varēja iekļūt nepamanīts.

Vēlāk vīrietis sazinājies ar cietušo, atklājot, ka viņa rīcībā ir nonākušas intīmas rakstura fotogrāfijas, kas atrodas viņas telefonā. Vīrietis pieprasījis samaksāt viņam naudu, citādi publicēšot šīs fotogrāfijas internetā.

Cietusī ar izspiedēju norunāja tikšanos savā dzīvoklī, vienlaikus pieaicinot VP. Šajā pašā dienā abu tikšanās laikā Rīgas Ķengaraga iecirkņa policisti aizdomās turēto aizturēja un nogādāja policijas iecirknī. Aizturētais iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā.

Pret vīrieti sākts kriminālprocess par zādzību un par izspiešanu. Viņam draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods.

Šobrīd aizturētais atrodas izolatorā.

Kā norāda policija, līdz ar interneta vides popularitātes pieaugumu gadījumi, kad personas cenšas izspiest naudu, draudot publicēt intīmas fotogrāfijas, ir sastopami samērā bieži. Bieži vien izspiedēji iegūst šādas fotogrāfijas, jo cietušie viņiem ir uzticējušies un paši tās atsūtījuši, informēja VP.

VP aicina iedzīvotājus, kas saskaras ar šādiem izspiešanas mēģinājumiem, nekādā gadījumā nepārskaitīt ļaundariem naudu, bet gan droši vērsties pēc palīdzības tuvākajā policijas iecirknī.