Vizītē Latvijā ierodas NATO Apvienoto spēku pavēlniecības Brunsumā komandieris

Evija Trifanova / LETA

Aizsardzības ministrijas (AM) valsts sekretārs Jānis Garisons un Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš šodien tiksies ar NATO Apvienoto spēku pavēlniecības Brunsumā (Nīderlandē) komandieri ģenerāli Salvatore Farina, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Tikšanās laikā pārrunās aktuālos starptautiskās un reģionālās drošības jautājumus, NATO paplašināto klātbūtni un Kanādas vadītās kaujas grupas ierašanos Latvijā.

Ģenerālis Farina vizītes ietvaros apmeklēs NATO spēku integrācijas vienību, kur tiksies ar tās komandieri pulkvedi Ēriku Nagli.

Jau ziņots, ka atbildot uz izaicinājumiem mūsdienu drošības vidē un Krievijas īstenoto agresiju Ukrainā, pērn jūlijā NATO samitā Varšavā tika apstiprināta vienošanās par NATO sabiedroto spēku klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā rotācijas kārtībā. Tika pieņemts lēmums, ka 2017.gadā Latvijā, Polijā, Igaunijā un Lietuvā izvietos daudznacionālas bataljona lieluma kaujas grupas un Latvijā izvietotās kaujas grupas ietvarvalsts būs Kanāda.

Kanādas vadītais vairāk nekā 1000 karavīru lielais NATO starptautiskais bataljons pilnā apmērā Latvijā ieradīsies līdz jūnijam. Dalību Kanādas vadītajā kaujas grupā Latvijā ir apstiprinājusi Albānija, Itālija, Polija, Slovēnija un Spānija.

Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību.