Zaļās partijas vadītājs: Labējās partijas ar šķelšanos rada izcilu augsni "Saskaņas" panākumiem

Zane Bitere / LETA

Latvijas labēji centriskās partijas ar savu šķelšanos rada izcilu augsni "Saskaņas" panākumiem nākamajās Saeimas vēlēšanās, šādu viedokli intervijā aģentūrai LETA pauda Latvijas Zaļās partijas (LZP) valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Pēdējo divu vai trīs sasaukumu laikā Saeimas sastāvs ir būtiski nomainījies. Tie deputāti, kas parlamentā strādā ilgstoši, patlaban ir mazākumā. Arī pēc nākamajām vēlēšanām Saeimas sastāvs, pēc Tavara domām, nomainīsies visai būtiski.

"Protams, lielais jautājums ir par jaunu partiju ienākšanu parlamentā. Jauno politisko spēku "karogs" ir cīņa pret korupciju. Ar šādiem saukļiem savulaik Saeimā iekļuva "Jaunais laiks", pēc tam Zatlera Reformu partija un "Vienotība"," norāda Tavars.

LZP līderis sacīja, ka vēlētos redzēt tādu jaunu politisko spēku, kuram būtu konkrēts piedāvājums, kā attīstīt Latvijas tautsaimniecību, infrastruktūru, kā pilnveidot nodokļu politiku, veselības aprūpi, kā panākt, lai mazāk cilvēku brauktu prom. Viņš arī vēlētos, lai politikā ienāk spilgtas personības. "Tas radītu pārliecību par objektīvu sacensību starp politiskajām partijām," pārliecināts Tavars.

Tavaru darot bažīgu fakts, ka aizvien izteiktāk tiek šķeltas latviskā elektorāta partijas. Viņš izteicās, ka tas var radīt situāciju, kāda patlaban ir izveidojusies Francijā, kur cilvēki jūsmojot par jauno prezidentu Emanuelu Makronu, bet viņš pēc vēlēšanām koķetējot gan ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, gan ar ASV prezidentu Donaldu Trampu.

Vēlētāju aktivitāte Francijā bija niecīga, atzīmēja Tavars. "Baidos, ka arī Latvijā tā nebūs augsta. Latvijā cilvēkos rodas aizvien lielāka nepatika, pat riebums pret politiku. Manuprāt, tas rada izcilu augsni "Saskaņas" panākumiem. Redzot, kas patlaban notiek valdībā, kas notiek veselības aprūpē, kā sabiedrība reaģē uz "oligarhu sarunām" "Rīdzenē", "Saskaņas" vadošie politiķi var sēdēt un smieties. Dod, Dievs, ka viņi nākamajā Saeimā kopā ar kādu no saviem "satelītiem" nedabū vairāk par 50 deputātu mandātiem," saka Tavars."Zaļo un zemnieku savienības un "Saskaņas" "satelīts" nebūs, to es varu droši apgalvot, vismaz kamēr es būšu LZP vadītājs," uzsver Tavars. Tajā pašā laikā viņš uzskata, ka valsts interesēs nav uzturēt sašķeltību sabiedrībā, tajā skaitā politikā, kas bāzējas etniskajā dalījumā.