Ziemeļkoreja uzstāj, ka tās kodolieroču loma ir "nodrošināt mieru"

Lasītākais
EPA/LETA

Ziemeļkorejas kodolieroču loma ir "nodrošināt mieru" Korejas pussalā, ceturtdien uzstāja Ziemeļkorejas augsta ranga amatpersona, neraugoties uz Ziemeļkorejas ambiciozās ieroču programmas globālu nosodījumu.

Krievijas pilsētā Vladivostokā notikušā forumā, kuru apmeklēja arī Dienvidkorejas un Japānas līderi, Ziemeļkorejas delegācijas vadītājs Kims Jondže vainoja ASV jaunākajā saspīlējuma eskalācijā.

"Mums ir spēcīgs nukleārs atbaidīšanas līdzeklis, kas mums dod iespēju pretoties naidīgiem uzbrukumiem jebkurā pasaules daļā un nodrošināt mieru un stabilitāti Korejas pussalā," sacīja Kims izteikumos, kurus pārraidīja Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

"Savienotajām Valstīm noteikti vajadzētu ņemt vērā mūsu valsts kodolstatusu," Kims piebilda, apsūdzot ASV un tās sabiedrotos naidīgā kampaņā pret Ziemeļkoreju.

Japānas premjerministrs Sindzo Abe un Dienvidkorejas prezidents Džēins šī foruma laikā vienojās cieši koordinēties jaunām smagākām sankcijām pret Ziemeļkoreju.

Abe un Muns sacīja, ka kopīgi centīsies panākt ANO Drošības padomes rezolūcijas pieņemšanu, kas ietvertu "līdz šim spēcīgākās sankcijas, tādas kā naftas piegāžu pārtraukšana," reportieriem pavēstīja Muna preses sekretārs Juns Jončans.

Abe un Muns arī vienojās lūgt Ķīnu un Krieviju atbalstīt šīs sankcijas. Krievijai un Ķīnai ir vistuvākās diplomātiskās attiecības ar Ziemeļkoreju, bet tās ir nosodījušas šīs valsts jaunākos ieroču izmēģinājumus.