Zīle: Latvijai vajag pastāvēt uz savām interesēm ES arī sarunās par iespējamām "Breksit" sekām

AFP/LETA

Latvijai vajag pastāvēt uz savām interesēm Eiropas Savienībā (ES) arī sarunās par iespējamām "Breksit" sekām, uzskata eiroparlamentārietis Roberts Zīle (VL-TB/LNNK).

Zīle aģentūrai LETA sacīja, ka Latvijai vienmēr vajag balstīties uz savām, Baltijas valstu interesēm. Lai arī dažās jomās Baltijas valstis var būt arī konkurenti, lielās ģeopolitiskās līnijās mēs esam partneri, akcentēja politiķis.

Ir būtiski atrast tuvākos partnerus Eiropas jautājumos, piemēram, starp Ziemeļvalstīm, nopozicionēties būtiskajās sarunās, uzskata politiķis. Viņš piebilda, ka nepieciešams stingri pastāvēt uz savām interesēm, piemēram, Kohēzijas fondu līdzekļu paredzēšanu. Šādas sarunās nevajadzētu kautrēties un būtu jāizmanto visi politiskie argumenti un jārod partneri.

"Latvijas valdībai vajag ar vēsu galvu pastāvēt uz savām interesēm," akcentēja politiķis, runājot par kohēzijas politiku. Zīle piebilda - gadījumā, ja cilvēkiem tiktu liegta iespēja izlīdzināt sociālekonomiskos apstākļus ar bagātākam valstīm, tad Eiropai zustu viena no pamatjēgām.

Kā ziņots, ārzemju un pašmāju eksperti šodien Rīgā analizē ES virzību nākotnē, īpaši pievēršoties ES budžeta un kohēzijas politikai, aizsardzības un enerģētiskās drošības jautājumiem, kā arī spriežot par ES turpmāko politisko attīstību kopumā.