Zinātnieki: Bieža masturbēšana ir veselīga

Lasītākais
pexels.com
Autors: Māra Bergmane
13.09.2017 13:50
Vieds

Zinātnieki no Hārvardas Universitātes noskaidrojuši, ka vīriešiem, kuri masturbē vairāk nekā 21 reizi mēnesī, samazinās risks saslimt ar prostatas vēzi, vēsta lenta.ru, atsaucoties uz publikāciju žurnālā European Urology.

Pētījumā ar anketu palīdzību aptaujāti 31 925 cilvēki. Brīvprātīgie norādījuši, cik bieži viņi masturbē. Pēc tam zinātnieki 18 gadus sekojuši līdzi viņu veselības stāvoklim, fiksējot saslimušo daudzumu 20 un 40 gadu vecumā.

Izrādījās, ka jo biežāk vīrieši sevi apmierina, jo mazāka ir ļaundabīgu audzēju rašanās iespēja, kura maksimāli samazinās par 33%. Taču pēc pētnieku rakstītā, nav nekādas atšķirības, vai ejakulācija notiek masturbējot vai arī dzimumakta laikā ar partneri. Vienlaikus šis seksuālās aktivitātes veids veicina stresa līmeņa samazināšanos.

Zinātnieki atzīnē, ka masturbēšana pilnībā izvairīties no prostatas vēža tomēr neļauj. Tāpat viņi iesaka uzturā lietot produktus ar augstu nepiesātināto taukskābju saturu, kā arī ēdienus, kas bagāti ar izoflavoniem un likopīnu.