Zinātnieki secinājuši, ka iepazīšanās lietotnes veicina sabiedrības daudzveidību

Lasītākais
ekrānuzņemums / thesun.co.uk

Zinātnieki secinājuši, ka iepazīšanās lietotnes ne tikai palīdz iepazīties ar cilvēkiem no dažādām valstīm, bet, kā liecina pētījumi, veicina arī laulības starp dažādu tautību cilvēkiem, tādā veidā padarot sabiedrību daudzveidīgāku, vēsta The Sun.

Balstoties uz pētījuma datiem, iepazīšanās lietotnes, tādas kā Tinder, zināmā mērā maina sabiedrības etnisko sastāvu – daudzi šādu aplikāciju lietotāji izvēlas veidot attiecības ar citas tautības pārstāvjiem.  

Pētnieki Džose Ortega un Filips Hergovičs norādīja, ka, balstoties uz iepriekšējo pētījumu rezultātiem, var secināt, ka aptuveni trešdaļa no mūsdienu pāriem, kas apprecas, ir iepazinušies internetā. Tāpat pētījumu rezultāti parāda, ka septiņdesmit procentu no šiem pāriem ir homoseksuāli.

“Pārsvarā, izvēloties sev dzīvesbiedru, mēs izvēlamies cilvēkus, kas pēc iespējas līdzīgāki un tuvāki mums – tie var būt ģimenes locekļu, kolēģu un draugu draugi. Līdz ar to, nereti mēs izvēlamies saistīt savu dzīvi ar tās pašas tautības vai rases pārstāvi, pie kuras piederam mēs paši”, skaidro Ortega un Hergovičs.  Taču, kā uzsver abi pētnieki, līdz ar iepazīšanās portāliem un aplikācijām,  attiecību un laulību modelis ir mainījies, proti, “tiešsaistē parasti iepazīstas un veido attiecības ar pilnīgi svešiem cilvēkiem”. 

Vadoties pēc statistikas, Apvienotajā Karalistē aptuveni deviņi procenti no precētajiem pāriem ir iepazinušies internetā, savukārt ASV šis skaitlis sasniedz aptuveni 6,9 %. Pētījumi arī parāda, ka šādu pāru skaits ir palielinājies pēdējās desmitgades laikā – kopš 2004.gada iepazīšanās portālu un aplikāciju popularitāte ir strauji pieaugusi. 

Pētnieki uzskata, ka šāda parādība nebūt nav vērtējama kā negatīva, tieši otrādi – tādas lietotnes, kā Tinder, ietekme uz attiecībām un sabiedrību kopumā ir pozitīva. “Manuprāt, etniski daudzveidīgākām sabiedrībām ir lielākas priekšrocības – pateicoties divvalodībai, kas bieži vien šādās ģimenēs pastāv, viņu sociāli ekonomiskais stāvoklis ir daudz augstāks nekā ģimenēs, kurām abiem vecākiem ir viena tautība.”

Pētījuma rezultāti arī parāda, ka laulības, kas veidojušās tiešsaistē, daudz retāk izjūk, kā arī šādiem pāriem ir daudz pozitīvākas savstarpējās attiecības.